Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan Holdin'ten şaşırtan açıklama

03.11.2009 21:22
Doğan Yayın Holding, şirketin yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak, medyada yer alan şirketlerinin grup halinde satılacağı haberlerini açıklık getirdi. İşte o çarpıcı açıklama:
DYH 'yapılandırmayı açıkladık şirketleri gruplamadık' dedi

Doğan Yayın Holding A.Ş, şirketin yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak, medyada yer aldığı şekli ile işleme konu olacak varlıkların gruplandırılması veya bir öncelik sıralamasına tabi tutulması yönünde alınmış bir karar bulunmadığını bildirdi.

Şirket, bu konunun, yeniden yapılandırma sürecinde yapılmakta olan çalışmalar kapsamında şekilleneceğini duyurdu.

Doğan yayın Holding'in, basında yer alan haberler üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak, şirkete yeni ortaklar alınması ve/veya iştiraklerin ortaklık paylarının tamamen veya kısmen satılması, hisse değişimi veya stratejik ortaklıklar kurulması da dahil olmak üzere, muhtelif işbirliği olanaklarının araştırılması ve bu süreçte yer alabilecek danışman kuruluşların tespit edilmesi amacıyla çalışmalara başlanılmasına karar verildiğinin, 26 Ekim 2009 tarihinde kamuya açıklandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Yapılan açıklamayı takiben medyada çeşitli haber ve yorumların yer aldığı gözlemlenmektedir. Bu aşamada, medyada yer aldığı şekli ile, işleme konu olacak varlıkların gruplandırılması veya bir öncelik sıralamasına tabi tutulması yönünde alınmış bir karar bulunmamaktadır. Bu konu, yeniden yapılandırma sürecinde yapılmakta olan çalışmalar kapsamında şekillenecektir. Bu aşamada, başvuruda bulunan bazı danışman firmaların imzaladığı 'gizlilik sözleşmeleri' kabul edilmektedir. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça kamuya açıklama yapılacaktır.''
Bu haber toplam 1532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri