Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan ile Bahçeli yanyana

24 Temmuz 2008 / 20:07
Bahçeli, bir ayda tak iki kez Aydın Doğan ile bir araya geldi. Biri cenazede diğeri ise açılışta... Hayırdır inşallah!
MHP lideri Devlet Bahçeli ve Aydın Doğan arasında sıcak rüzgarlar esmeye başladı. Doğan ve Bahçeli bir ay içerisinde iki kez bir araya geldi. Bu iki ismi bir araya önce Necati Asım Uslu getirdi sonra da bir açılış töreni...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan uzun yıllar sonra ilk kez geçtiğimiz haftalarda yaşamını yitiren Necati Asım Uslu'nun cenaze töreninde bir araya gelmişti.


Aydın Doğan (Sağda)
Necati Asım Uslu (Solda)

--------------------------------------------------------------------------------
Aydın Doğan için MHP'li Uslu'nun ayrı bir yeri vardır. Eski ortağının evliliğine bileDoğan aracılık eder ve Uslu'yu memleketlisiGülyüz Hanım ile evlendirir. Uslu'nun bu evlilikten iki kız çocuğu dünyaya gelir.
Bir dönem MHP Genel Başkan Yardımcılığı yapan Alparslan Türkeş'in önemli kurmayları arasında yer alan Necati Asım Uslu, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan için de ayrı bir önem taşıyor. Çünkü Uslu, Doğan'ın bekar evi arkadaşı hemde eski ortağı.


İkinci buluşma bugün!
Aydın Doğan ve Bahçeli'nin bir araya geldiği bu cenaze töreninin ardından bu kezde yolları Gümüşhane'de birleşti. Cenaze töreninde yaşanan sıcak diyaloğun ardından iki bu kez Aydın Doğan Vakfı tarafından Gümüşhane'de yaptırılan Sema Doğan Parkı'nın açılış töreninde bir araya geldi. Gümüşhane Belediyesinin MHP'li bir belediye başkanı olması, bu ikili için de iyi bir fırsat oldu. Doğan ve Bahçeli'nin tören boyunca samimi ilişkileri dikkatlerden kaçmadı.

Her iki isimde tam kadro!
Bu arada açılış töreninde dikkat çeken bir diğer konu ise hem Bahçeli'nin hem de Doğan'ın törenlere tam kadro katılmaları oldu. Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcıları Metin Çobanoğlu, Atila Kaya, Osman Çakır, MHP Genel Sekreterleri Cihan Paçacı, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Didinmez, Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk ile törenlere katılırken Aydın Doğan'a ise Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Ege Temsilcisi Hakan Tartan eşlik etti.


Kaynak:
Bu haber toplam 1378 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri