Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan medyasının şaşırtan ‘U' dönüşü

07.04.2009 02:50
Vergi hırsızlığı cezası aldığı için seçimlerden önce CHP taraftarlığı, hükümet karşıtı yayınlarıyla dikkati çeken Doğan Yayın Holding'e ait gazete ve televizyonlardaki ‘U' dönüşü dikkat çekiyor.
Seçimler öncesi AK Parti adaylarına karşı Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'da CHP adaylarını, Eskişehir'de DSP adayını, Adana'da MHP ve Diyarbakır'da DTP adayını destekleyen Doğan medyası, seçimler bittikten sonra hükümet aleyhindeki kampanyasını da durdurdu.

VERGİ HIRSIZLIĞI CEZASIYLA MI İLGİLİ?
Doğan medyasının seçimler öncesi yayınlarındaki dikkati çeken ‘ekonomik kriz ve işsizlik' ile ‘AK Partililerin laiklik ihlalleri'yle ilgili propaganda amaçlı haberlerinin yerini, “Obama'dan Erdoğan'a büyük jest”, “Obama'yı şaşırtan Türk” şeklinde hükümetin hoşuna gidebilecek haberler aldı. Doğan medyasının seçimlerden sonraki bu ‘U' dönüşü, holdinge kesilen 1 milyar TL'lik vergi hırsızlığı cezasının iptal ettirme çabası olarak yorumlanıyor.

AMİRAL GEMİSİNİN KAPTANI DA DEĞİŞTİ!
Doğan medyasının Hükümet aleyhinde yaptığı haberleri dondurma kararı, yazarlarının yazılarına da yansıdı. Seçimlerden önce Hükümete karşı sert yazılar yazan Doğan Yayın Holding'in ‘amiral gemisi' olarak adlandırılan Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki devir teslim töreninde CHP'li Mustafa Akaydın'ın AK Partili Menderes Türel için ‘Yuh yuh' şarkısını çaldırmasını eleştirmişti.

Bu haber toplam 1052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri