Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan'dan BBP'ye ahlaksız teklif

04 Aralık 2008 / 15:23
Doğan'ın, Yazıcıoğlu'na teklifle bulunduğu ortaya çıktı. Bakın Doğan ne istedi ne vaat etti...
Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaptığı bir açıklama, medya patronlarının kendi çıkarları için ellerindeki gazeteleri nasıl kullandıklarını çarpıcı bir şekilde ortaya koydu...

AYDIN DOĞAN'IN RTÜK YASASINI DEĞİŞTİRME ÇABASI

1997 yılında 8 üyesi ile Meclis'te olan ve Refahyol Hükümeti'ne dışarıdan destek veren BBP'nin kapısını çalan Aydın Doğan, Muhsin Yazıcıoğlu'ndan 'önünü açması' karşılığında destek istemiş. Desteği alamayınca da Doğan Grubu'na Yazıcıoğlu'nu karalama kampanyası başlatılmış.

Medyadaki hisselerin yüzde 20 ile sınırlayan RTÜK yasasının değişmesi için uğraşan Aydın Doğan'ın kendisi ile görüştüğünü belirten Muhsin Yazıcıoğlu, Kanal 7 Haber Saati'ne yaptığı açıklamada, bu teklifi detayları ile anlattı.

"BİRAZ DESTEK VER ÖNÜNÜ AÇALIM"

Aydın Doğan'ın RTÜK yasanın değişmesi için mecliste 8 milletvekili ile temsil edilen partisi BBP'den açık destek istediğini aktaran BBP lideri, Aydın Doğan'ın destek karşılığı medyada BBP'nin önünü açmayı vadettiğini, kendisinin bu isteği geri çevirdiğini açıkladı.

Doğan’ın kendisine, ”Biraz medyaya yardımcı olmuş olsan daha iyi olur. Senin önün açılır” dediğini, hangi konuda yardımcı olmasının istendiğini soran Yazıcıoğlu’na Aydın Doğan’ın cevabı şöyle olmuş: “RTÜK yasası ile ilgili”

REDDEDİLİNCE KARALAMAYA BAŞLADI

Aydın Doğan’ı reddetmesinden sonra Doğan Grubu’nda kendisi hakkında arka arkaya iddialar çıkmaya başladığını ifade eden Yazıcıoğlu, menfaat ilişkilerine girdiğine yönelik haberler yapan Doğan Grubu’na mahkemelerden tokat gibi cevap geldiğini söyledi.

Yazıcıoğlu, bu haberlerden dolayı mahkemeye gittiğine, Doğan Grubu’nda çıkan haberlerin yalan olduğunun yargı önünde ispatlandığını ve Aydın Doğan’ı tazminata mahkum ettirdiğini sözlerin ekledi
Kaynak:
Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri