Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğu kalkınacak

18 Temmuz 2008 / 17:38
Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Ziyaret ve Toplantılara Katılmak Üzere Erzurum'a Geldi. İlk Olarak Valiliği Ziyaret Eden Bakan Nazım Ekren, Burada Şeref Defteri'ni İmzaladı.
Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Erzurum'a geldi. İlk olarak valiliği ziyaret eden Bakan Nazım Ekren, burada Şeref Defteri'ni imzaladı.

Bugün Erzurum'un bazı tarihi yapılarını gezecek olan Başbakan Yardımcısı Ekren, yarın ise Erzurum, Erzincan, Bayburt illerini kapsayan 'Ekonomik ve Sosyal Konsey Toplantısı'na katılacak. Doğu Anadolu Projesi'nin (DAP) de değerlendirileceği toplantıya; ildeki ilgili kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamlarının da katılacağı öğrenildi.

Bölgede ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için eylem planı hazırlama amacında olduklarını dile getiren Devlet Bakanı Ekren, "Daha önce başlattığımız Türkiye'de yeni dönemde ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmenin ikinci aşamasını, Doğu Anadolu Bölgesi ile ilgili kısmını görüşmek üzere Erzurum'da bulunmaktayız. Başbakanımız Diyarbakır'da Güneydoğu Anadolu Projesi'ni, Konya Ovaları ve Doğu Anadolu Projesi'ni birlikte ilan etmişti. Bu kapsamda ilk ziyaretimizi Konya'da yaptık. Geçen hafta Van'da DAP'ı değerlendirmesini yaptık. Bugün ise Erzurum, Erzincan, Bayburt illerini kapsayan kapsamlı bir ekonomik sosyal konsey toplantısı yapacağız. Amacımız her üç ilimizin yerel yönetecilerinin, temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının öncelikli Erzurum olmak üzere Erzincan, Bayburt civarında ekonomik kalkınmayı, sosyal gelişmeyi, altyapıyı ve kurumsal kapasiteyi artırmak için yapılması gerekenleri konuşmak. Yeni bir vizyon için neye vurgu yapılmalı bunları görüşüp, eylem planı oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'i makamında ziyaret eden Ekren, burada 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları kapsamında yapılması gereken yerel hizmetleri görüştü.

sondakika
Bu haber toplam 806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri