Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğubayazıt'da sel felaketi

23 Temmuz 2008 / 06:46
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine dün akşam yağış sonrası sel suları, yüzlerce hayvanın telef olmasına sebep oldu, araziler sular altında kaldı.
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine akşam saatlerinde etkili olan yağışın ardından yağmur suları Suluçam köyünde sele neden oldu. 30'ün üzerinde evi su bastığı belirtilen köyde yüzlerce hayvan telef oldu.

Selin, köyün yayla olarak kullanılan kısmında en yoğun şekilde görüldüğünü ve 700 civarında hayvanın telef olduğunu belirten Suluçam Köyü Muhtarı Zafer Kaya, sel sularının ekili alanlara da büyük zarar verdiğini belirtti. Muhtar Kaya, "Saat 4 civarı yağmur yağdı. Köyün tüm arazilerini su bastı. Çok mağdur oldu köylü. Köyde 20-30 tane hasarlı ev var. Damları çökmüş, duvarlarının etrafı sökülmüş. 5 dakka içinde oluşan sel köyün üst tarafından alıp iki tarafını da sardı. Yolları tahrip etti. Araziler komple sular altında. Yüzde yüz zarar eden en az 70 - 80 hane var." diyerek meydana gelen hasarı dile getirdi.

Sel nedeniyle bölgeye iş makineleri gönderildi. Doğubayazıt Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Demircioğlu; mağdur vatandaşların yaralarını sarmak için ilçe kaymakamlığı yetkilileri ve hasar tesbit ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini açıkladı. Demircioğlu, "Vatandaşlarımıza gerekli yardım eli uzanacatır." dedi.


Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri