Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doktor, Halil Mutlu'yu Tanıyamayınca!

28 Ekim 2008 / 15:27
Aktif spor hayatını noktalamaya hazırlanan olimpiyat ve dünya şampiyonu Halil Mutlu, Avrupa Halter Şampiyonası öncesinde sağlık kontrolü için geldiği tıp merkezinde ilginç bir durumla karşılaştı.
Halil Mutlu'yu muayene eden doktor tanımadığı ünlü haltercinin boyunu kasa bularak bunuda troid hormanu eksikliğine bağladı.


Kendisini tanımayan doktora uzun süre boy problemi olmadığını anlatmaya çalışan Mutlu ile dahiliye uzmanı Dr. Alaattin Kızılkale arasında şu ilginç diyalog yaşandı:


Doktor Kızılkale: Kaç yaşındasın


Halil Mutlu: 35


Doktor Kızılkale: Boy kısalığı ve çekme nedeniyle hiç doktora gittin mi?


Halil Mutlu:Yok


Doktor Kızılkale:Boy ne kadar? Hiç kısalık problemi şikayetin olmadı mı?


Halil Mutlu:1.50


Doktor Kızılkale: Boyundan dolayı muayene oldun mu?Halil Mutlu:Boyumdan problemim yok.


Doktor Kızılkale: (Halil'in ellerine de bakan doktor) Sende troid hormonu eksikliği var. Ellerinde de kratin izi var. Troid hormonu sonradan eksik. Boy sonradan mı kısaldı, doğuştan mı?Halil Mutlu:Benim babam da kısaydı. Babamın boyu da benim gibiydi. Ben doğuştan böyleyim ve sağlıklıyım.Doktor Kızılkale: O zaman seni bir muayene edilim.Çankaya'da bulunan tıp merkezinde katılmayı planladığı Avrupa Şampiyonası öncesinde bu şekilde ilginç bir olay yaşayan Halil Mutlu, doktorun kendisini tanımaması karşısında oldukça şaşırdı. Kimi muayene ettiğini bilmeden Mutlu ile böyle bir diyaloğ içine giren Kızılkale'yi hastane görevlilerinin uyarması üzerine doktor sonradan durumu toparlayarak basın mensuplarına 'Halil'i iyice muayene edeceğim. Bakalım her hangi bir şeyi var mı' diyerek durumu geçiştirdi
Bu haber toplam 21154 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri