Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doktor Karadziç'in ünü!

24 Temmuz 2008 / 12:51
Guardian gazetesine konuşan İngiliz Nick Medic, Karadziç'in sahte kimliği ile karısını ve iki kızını tedavi ettiğini söyledi.
Sırp savaş suçlusu zanlısı Radovan Karadziç'in sahte kimliği ile Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bir klinikte çalıştığı ortaya çıkmıştı. Guardian gazetesine konuşan İngiliz Nick Medic, Karadziç'in sahte kimliği ile karısını ve iki kızını tedavi ettiğini söyledi.

Belgrad'daki bir klinikte alternatif tıp doktoru olarak çalışan Karadziç, Dragan Dabiç ismi bir klinikte alternatif tedavi uyguladığı ortaya çıkmıştı. Sahte kimliğine ilişkin internet sitesi kuran Karadziç'in arandığı dönemde televizyon programlarına katıldığı ve Sağlıklı Yaşam adlı dergide köşe yazarlığı yaptığı da belirlenmişti. Medic'in anlattıklarına yer veren The Guardian, Medic'in eşinin de Karadziç'in doktor haline aldandığını anlatıyor. Gazeteye açıklamalarda bulunan Medic, "Annemin alternatif tıpa merakı vardır ve bazı arkadaşları tarafından 2006 yılında doktor olarak bilinen Karadziç ile tanıştırıldı. Anneme Karadziç'in Amerika'dan döndüğünü ve orda fiziki tedavi yöntemleri üzerine eğitim aldığı anlatılmıştı."dedi. Kendisinin de annesinin aracılığıyla Karadziç ile tanıştırıldığını anlatan Medic, ancak doktor kılığındaki Karadziç'te anormal ve anlatıldığı kadar sıra dışı bir tarafının olmadığını söyledi.

Karadziç'in yakalanmasından sonra bu kişinin fotoğraflarının gazete manşetlerinden gördüğünü ve gözlerine inanamadığını anlatan Medic, "Hemen babamı aradım ve babam bana fotoğraftaki kişinin bize kendisini 'Dr David' olarak tanıtan Radovan Karadziç olduğunu söyledi. Bu kişi benim eşimi ve kızlarımı da tedavi etmişti."

Karadziç'i ünlü işkenceci Josef Mengele'ye benzetti

Radovan Karadziç'in çocuklara işkence yapmasıyla bilinen Josef Mengele'ye benzeten Medic, "Sırplar aşırı milliyetçilikleri yapısıyla benimle belki de aynı görüşte olmayacak ama bence Karadziç ile Almanya'daki Nuremberg kampını oluşturan insanlar arasında fark yoktur. Zihniyet aynıdır. Kendisi şuan aynı zamanda bir savaş suçlusu ve ben onun için üzülmüyorum."şeklinde ifadelerini dile getirdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri