Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dolandırıcılara Dikkat!

29 Ekim 2008 / 10:09
Bu yöntemle günde 50 kişi mağdur oluyor...
Teknolojiyi kullanarak birçok kişinin canını yakan dolandırıcılar şimdi de terör örgütü PKK'nın adını kullanarak aynı işlerini yapmaya devam ediyor. Günde 50 kişinin yeni taktikle mağdur duruma düşürüldüğü dolandırıcılık olayını okuyunca siz de çok şaşıracaksınız. Aman dikkatli olun.

Habertürk'ten Begüm Çelikkol'un haberine göre, Dolandırıcılar öncelikle kurban seçtikleri kişiyi cep telefonunuzdan arıyor. Kurbanın bulunduğu yerden çıkmasını ve onunla çok önemli bir konu hakkında görüşmeleri gerektiğini söylüyor. Kurban ne olduğunu şaşırarak bulunduğu yeri kısa bir süreliğine terk ediyor. Dolandırıcı şahıslar bu aşamada konuyu dile getiriyor. Kurbanın T.C. kimlik numarasıyla cep telefonu numarasının terör örgütü PKK tarafından tespit edildiğini, kurbanın adına 9 adet sahte kimlik düzenlendiğini ve birçok bankadan kurbanın adına yüksek meblağlarda kredi çekildiğini belirtiyor. Bunlar söylenirken telefondan telsiz sesleri geliyor. Dolandırıcı eğer bazı bilgiler edinebilirse tüm bunların iptal edilebileceğini söyleyerek güven sağlamaya çalışıyor.

Akıllara durgunluk verici dolandırıcılık olayında kurban kredi kartı şifresini, bazı kimlik bilgilerini verirse tüm bu borçların kaldırılabileceğini belirtiyor. Hatta dolandırıcılar yalanın ucunu kaçırıp kurbanın kimlik bilgileri üzerinden birkaç tane GSM hattı alındığını, uydu aracılığıyla teröristlerin takip edildiğini de ekliyor.

Özellikle de Zafer Çelik ismini kullanan ve gizli istihbarat servisinde çalıştığını söyleyen dolandırıcının günde 100 kişiyi aradığı ve 50 kişiyi de mağdur ettiği biliniyor.

Bu haber toplam 1480 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri