Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dolandırıcıların akıl almaz planı !

24.09.2009 01:43
Samsun'da asgari ücretle çalışan 2 çocuk babası bir kişi, cep telefonuna gelen "10 bin TL ödül kazandınız" mesajında verilen numaraya kandırılmak suretiyle 500 TL değerinde telefon kontörü yüklettirilerek dolandırıldı
Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz bir dolandırıcı, Atakum ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda asgari ücretle çalışan 2 çocuk babası Ecevit Arslan'ın (38) cep telefonuna, "Değerli abonemiz Pepsi'nin başlattığı yarışmadan hattınız 10 bin TL para ödülü kazanmıştır. Bilgi işlem için 0537 319 65 .. .. nolu telefonu arayınız" diye mesaj çekti. Mesajdaki telefonu arayan Ecevit Arslan, karşısına çıkan ve adının Murat olduğunu söyleyen kişinin Ziraat Bankası'na hesap açıp söz konusu parayı bu hesaba yatırmak için istediği kimlik bilgilerini verdi. Daha sonra söz konusu dolandırıcı "Banka ile bağlantı kurmamız için vermiş olduğumuz telefon numarası hattına kontör yüklemeniz lazım" diyerek, Ecevit Arslan'a 500 TL değerinde telefon kontörü yükletip dolandırdı. Ziraat Bankası'na gidip hesabına para yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen Ecevit Arslan, dolandırıldığını öğrenince soluğu Samsun Adliyesi'nde aldı. Ecevit Arslan, savcıya dilekçi vererek kendisini dolandıran şahıstan şikayetçi oldu. Söz konusu dolandırıcının Ecevit Arslan'ı yeniden arayıp yine kontör istemesi dikkat çekti.

Yetkililer, vatandaşları, hangi sebeple olursa olsun kontör isteyenlere itibar göstermemeleri konusunda uyardı. Soruşturma sürdürülüyor.

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri