Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Domates 100 kuruşa düştü

17 Eylül 2008 / 16:36
Türkiye'nin Sebze ve Meyve Üretiminin Yüzde 20'sini Karşılayan Sakarya'da Domates Üreticileri Zor Günler Yaşıyor. Tarlada Domatesin Kilogram Fiyatı 100 Kuruşu Kadar Düştü. Çiftçi Buna Rağmen Domatesini Satamamaktan Şikayet Ediyor. Önemli Bir Domates Üreti
Türkiye'nin sebze ve meyve üretiminin yüzde 20'sini karşılayan Sakarya'da domates üreticileri zor günler yaşıyor. Tarlada domatesin kilogram fiyatı 100 kuruşu kadar düştü. Çiftçi buna rağmen domatesini satamamaktan şikayet ediyor. Önemli bir domates üretim merkezlerinden biri olan Pamukova İlçesi'nde de çiftçilerin domatesi elinde kaldı. Alıcı bulamayan çiftçilerin domatesleri tarlada çürümeye başladı.

Bu yıl domates üretiminden büyük zarar ettiklerini ve masrafları dahi çıkartamadıklarını belirten domates üreticilerinden Hasan Şenoğlu "domateslerimizi 100 kuruşa bile satamıyoruz. Bu kadar kaliteli, güzel, lezzetli ve sağlıklı domateslerin çürümesine gönlümüz razı değil. Tarlada alan olmayınca pazara getirip satmaya çalışıyoruz ama alan yok. Bu sene domates çok bol. Keşke fazlasını yurt dışına ihraç edebilseydik. Bu konuda çiftçilere yardımcı olunmalı" diye konuştu.

(CİHAN)
Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri