Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Domuz bağıyla bağlayıp öldürdüler

13 Haziran 2008 / 16:45
Beykoz'da yaşlı ve kimsesiz gayrimüslim vatandaşların yanına yardımcı eleman verip irtibata geçtikten sonra işkence ve tehditle mallarına el koyan çete yakalandı.

Beykoz'da yaşlı ve kimsesiz gayrimüslim vatandaşların yanına yardımcı eleman verip irtibata geçtikten sonra işkence ve tehditle mallarına el koyan çete yakalandı.

Beykoz'da yaşlı ve kimsesiz gayrimüslim kişilerin mülklerini tehdit yoluyla elde etmek isteyen organize suç örgütünü takibe alan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, bazı kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 27 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlıların, Beykoz'da mülklerini elde etmek istedikleri gayrimüslim bir kişiyi öldürerek, domuz bağı ile bağlayıp gömdükleri iddiasına ilişkin de sorgulandıkları öğrenildi.

Kayıp oldukları ifade edilen 2 kişinin de öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polisin, bölgede başlattığı geniş çaplı araştırma sürüyor.

Bu arada, operasyonun, Beykoz'da evini satan bir kadının, 20 gün sonra ölü bulunmasının ardından, üvey oğlunun emniyete başvurusu üzerine başlatıldığı öğrenildi.

Bölgedeki ormanlık arazide arama yapan ekipler, ceset sayısının artmasından korkuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri son yılların en büyük arazi ve tapu yolsuzluğu operasyonu düzenledi. Büyük bir gizlilikle sürdürülen operasyon kapsamında harekete geçen polis, Beykoz Tapu Müdürlüğü’ne baskın yaptı. Öncelikle tapu Müdürü Gülten Doğan Temur’u makamında ‘Hakkınızda şikayet var’ diyerek gözaltına aldı. Aynı kapsamda 30’a yakın kişi de gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

ÖNCELİKLİ HEDEF YAŞLILAR

Başlangıçta her zaman rastlanacak türdeki bir çeteyle karşılaşıldığı sanılırken korkunç gerçekler bir süre sonra ortaya çıktı. Zanlıların verdiği ifadeler doğrultusunda tapu müdürlüklerindeki görevlilerle işbirliğine giren zanlıların özellikle yaşlı vatandaşların evlerini zorla ellerinden almak istedikleri belirlendi.

Çete üyelerinin, evlerini vermek istemeyen yaşlıları öldürerek ardından doktorlara ‘normal ölüm’ raporu hazırlattıkları iddiası tüyler ürpertti.

DOMUZ BAĞLI ÜÇ CESET

Ancak vahşetin asıl boyutu zanlıların ifadeleri doğrultusunda yapılan aramalar sonucu ortaya çıktı. Beykoz’daki ormanlık arazide arama yapan polis ekipleri

ortaya çıkan manzara karşısında şoke oldu. Domuz bağıyla bağlanarak öldürülen üç kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin tapusunu vermeyi kabul etmeyen ve çete üyelerince öldürülen kişilere ait olduğu sanılıyor. Polis ceset sayısının artmasından korkuyor. Beykoz ve çevresini ablukaya alınan asayiş polisi çevrede ceset aramalarını polis köpeklerinin eşliğinde sürdürüyor.

Olayla ilgili yapılan operasyon hakkında Gasp Bürosu tarafından henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

AKIL ALMAZ YÖNTEMLER

Gözaltına alınan şahıslar arasında doktorların da olması kafaları karıştırdı. Operasyon hakkındaki iddialar ise tüyler ürpertti.

Tapu Müdürü’nün gayrimüslim bir vatandaşın evlatlarına kalan mallarına el koymak isteyen bir çete ile işbirliği yaptığı en önemli iddia. Takibe alınan Müdür Doğan Temur’un telefon kayıtlarında çete elemanları ile yaptığı görüşmeler tespit edildi.

Çete içerisinde doktorların da olduğu, çetenin, mal sahibi olan kadını öldürdüğü, çetenin doktor elemanlarının ise hazırladığı raporlarla cinayeti “normal ölüm” olarak gösteren sahte raporlar hazırladığı öne sürüldü.

Şebekenin yaşlı ve gayrimüslim vatandaşların yanına yardımcı eleman verip irtibata geçtikleri daha sonrasında ise mal varlıklarına el koydukları iddialar arasında.

Kaynak DOSTBEYKOZ.com

Kaynak:
Bu haber toplam 2516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri