Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Domuz Gribi Can Almaya Devam Ediyor

05.11.2009 05:01
Ankara, Manisa, Konya, Diyarbakır derken bir ölüm haberi de Edirne'den geldi. Domuz gribi şüphesiyle tedaviye alınanan 44 yaşındaki bir hasta tedavi gördüğü Edirne Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Edirne'de domuz gribi şüphesiyle hastanede tedavi olan bir hasta yaşamını yitirdi.

Kırklareli'nden getirilen 44 yaşındaki bir hasta domuz gribi şüphesiyle Edirne Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastanın domuz gribi olup olmadığını belirlemek amacıyla alınan örnekler İstanbul'a gönderilirken, ağırlaşan hasta gece hayatını kaybetti.

Edirne Valisi Mustafa Büyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisine domuz gribinden bir kişinin öldüğüne dair teyit edilmiş bir bilginin gelmediğini söyledi.

Kırklareli'nden getirilen bir kişinin domuz gribi şüphesiyle Edirne Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını söyleyen Büyük, ''Bana teyit edilmiş bir bilgi gelmedi. Bana verilen bilgiye göre domuz gribi şüphelisi bir kişi Kırklareli'nden getirilmiş'' dedi.

Edirne İl Sağlık Müdürü Hatice Gül de ''Bana domuz gribinden ölüm olduğuna yönelik her hangi bir bilgi ulaşmadı'' diye konuştu.

Bu haber toplam 848 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri