Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lise'de Domuz Gribi Paniği

05.06.2009 09:10
Şehremini Anadolu Lisesi'nde görevli bir öğretmenin ABD ziyareti sonrası "domuz gribi" virüsü kaptığı iddiası panik yarattı.
Alınan bilgiye göre, Şehremini Anadolu Lisesi'nde görev yapan Edebiyat öğretmeni G.Y., bir proje kapsamında ABD'ye gitti. ABD'den pazar akşamı dönen G.Y., kendisini iyi hissetmediği gerekçesiyle Pazartesi günü rapor almak için okula geldi. Öğretmen arkadaşlarının "Domuz gribi kapmış olmayasın" uyarıları üzerine de Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. İddiaya göre, G.Y'de yapılan testler sonucunda "domuz gribi" virüsüne rastlandı. Okul yöneticileri, "domuz gribi" iddiasıyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Bir öğretmen ise iddiayı doğrulayarak, "Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı listede arkadaşımız da vardı" dedi. Gelişmeler üzerine öğretmenlere koruyucu ilaç dağıtıldı. Ayrıca G.Y. ile temasta bulunduğu ifade edilen 8 öğretmeni tetkik için Haseki Hastanesi'ne getirildi. 8 öğretmen tetkiklerin ardından taburcu edildi.

Bu arada akşam saat 19.30 sıralarında da domuz gribi virüsü taşıdıkları şüphesiyle 2 kadın hasta Haseki Hastanesi'ne sevk edildi. İsimleri ve nereden geldikleri açıklanmayan hastaları getiren ambulans görevlilerinin maske taktıkları gözlendi
Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri