Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Valizlere domuz gribi karantinası

16.05.2009 12:56
Domuz gribi şüphesiyle Atatürk Havalimanı'ndan Haseki Hastanesi'ne sevk edilen İranlı yolcunun valizleri sorun oldu.
Atatürk Havalimanı'nda kurulan termal kameralar önceki gece ABD'den İstanbul'a gelen ve transit olarak İran'a gidecek 4 kişilik ailenin bir üyesinin ateşini yüksek ölçtü. Bu tespitin ardından gözlem altına alınan yolcu Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Ailenin diğer üç bireyinin ateşleri normal çıktı. Ancak onlarda yakınlarını yalnız bırakmamak için sabah saatlerinde taksi ile hastaneye gitti. Olası bir riske karşı hastaneye sevk edilen yolcunun ve yakınlarının uçakta bulunan valizleri ise sorun oldu.
HEMŞİRELER NEZARET ETTİ

Görevliler uzun süre valizlere dokunmak istemedi. Ardından valizler dün Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahillere bağlı görevliler tarafından toplanarak terminal dışına çıkarıldı. Bir süre 112'ye bağlı ambulansların yanı başında bekletilen valizleri ne yapacaklarını şaşıran hemşireler ve görevliler talimat üzerine 17 adet valizi 112'nin iki ambulansına doldurdu. Ambulanslara yüklenen valizler hemşireler nezaretinde İranlı sahiplerine teslim edilmek üzere hastaneye gönderildi.


Bursa'da bir kişi enfeksiyon şüphesiyle gözlem altında

Bursa'da tedavi altına alınan bir kişinin domuz gribine yakalanmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi. Kimliği açıklanmayan bir kişi, önceki gece Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu kişi, hastanede karantina altına alındı. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Hakkı Çelik, hastanın erkek ve Almanya'da çalışan bir vatandaş olduğunu belirtti. Çelik, “Genel durumu iyi. İlgili materyalleri alıp İstanbul'a gönderdik. İlk bilgilerimiz domuz gribi olmadığı yönünde” dedi.
Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri