Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dönmez Sonunda Sorgulanacak

04 Şubat 2009 / 12:10
ETÖ'de Arandığı gün firar eden ve daha sonra sürpriz şekilde askere teslim olan Yarbay Dönmez, nihayet Ergenekon savcıları tarafından sorgulanacak..
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara'da tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Yarbay Mustafa Dönmez, 7 Ocak 2009 tarihinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma ile ilgili evlerinde yapılan adli aramalarda, silah ve mühimmat bulunması üzerine, Genelkurmay Başkanlığı tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde hakkında, askeri yargı görev alanı kapsamında soruşturma emri verilmişti.

Dönmez, 12 Ocak 2009 tarihinde Ankara Merkez Komutanlığına teslim olmuş, müteakiben askeri savcılıkça sevk edildiği Genelkurmay Askeri Mahkemesi tarafından 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu'nun 131'inci maddesi uyarınca tutuklanmıştı.

Yarbay Mustafa Dönmez'in Sapanca'daki evinde, 22 adet el bombası, 1 adet Mısır yapımı makineli tüfek, 2 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 8 adet Kalaşnikof şarjörü ele geçirilmişti. Dönmez'in ajandasında çıkan bir kroki doğrultusunda Ankara Yenikent'te yapılan kazıdan büyük bir cephanelik çıkmıştı.

Ergenekon'da hakkında yakalama emri çıkarılan Mustafa Dönmez, kayıplara karışmış ve 5 günlük firardan sonra askeri yetkililere teslim olmuştu. Ankara Mamak Askeri Cezaevine konulan ve daha sonra İstanbul'a gönderilen Dönmez'in, 24 gündür Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarna teslim edilmediği ortaya çıkmıştı.

Ergenekon savcıları tarafından ifadesi alınamayan Yarbay Mustafa Dönmez, Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuluyordu.

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri