Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dörtyol 'da PKK'lılar kamerada

10.08.2010 00:19
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 4 polisin şehit edildiği olayla ilgili yeni bir güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Bu görüntülerde Passat araç biraz sonra saldırıya uğrayacak ekip otosunu çok yakın mesafeden takip ediyor.

Dörtyol'da 26 Haziran 2010 tarihinde 4 polisin şehit edilmesinin ardından başlayan ve etnik çatışmaya doğru sürüklenen şiddet olayları olayları üzerindeki sır perdesi henüz kalkmadı.

Her geçen gün yeni yeni bilgilerin ortaya çıktığı olayla ilgili yeni görüntüler elde edildi. Daha önce elde edilen bilgiler saldırıyı gerçekleştiren aracın şehirde yaklaşık 5 saat tur attığı ifade edilmişti. Araca ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde içinde polislerin bulunduğu ekip aracı şehir merkezinden çevre yoluna girerek Payas'a doğru geçiyor.

Passat araç ekip otosunu yaklaşık 50 metre mesafeden takip ediyor. Olayın işlendiği yerin güvenlik kamerasının bulunduğu noktaya uzaklığı yaklaşık 500 metre mesafede.

Görüntüyü inceleyen emniyet kaynakları ilginç tespitlerde bulunuyor. Dörtyol alayının sıradan bir terör saldırısı olmadığı ve çok daha profesyonel bir eylem olduğu öteden beri söyleniyor. Çıkan bu güvenlik kamerası görüntüleri de bu tezi doğruluyor. Zira uzmanlar hiçbir terör örgütünün biraz sonra saldırı düzenleyeceği bir aracı bu kadar yakın mesafeden takip edemeyeceğini söylüyor. Zira takip edildiğini fark eden ekibin aracı durdurduğunda içindekilerin kendilerini tanıtması gerekecek. Dolayısıyla terör örgütü mensupları asla bu riske girmez. Böyle bir takibi yapacak saldırganların durdurulup kimlik sorgulaması ihtimaline karşı kendini güvende hissedecekleri bir kimlikleri olması gerekiyor.

 

Bu haber toplam 4888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri