Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dostlar Birbirini Ağırlar!

12 Mayıs 2008 / 02:11
Eski Cumhurbaşkanı Sezer, DİSK Başkanı Çelebi'yi kutlamış.

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları bu yıl yine taşlı sopalı görüntülere sahne oldu. İstenmeyen görüntülerin oluşmasında taraflardan biri de Taksim'e girmekte ısrarcı olan DİSK'di.

Yaşanan gözaltıların ve arbedelerin ardından 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'yi aradığı öğrenildi.

Sezer'in telefon konuşmasında Çelebi'ye 'Geçmiş Olsun' dileklerinde bulunduktan sonra sağduyulu tutumları nedeniyle kutladığı 1 Mayıs'ların gelecekte özgürce kutlanacağına olan inancını ilettiği belirtildi.

TÜSİAD Başkanı da aradı

Milliyet Gazetesinin verdiği habere göre TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da DİSK Başkanı'nı aramış. Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın telefonu DİSK Genel Başkanı Çelebi'yi çok etkilemiş.

Yalçındağ, çalışanların 1 Mayıs bayramını kutlayarak, 'İstanbul'daki görüntüler, uygar bir ülkede görmek istediğimiz manzara değil' demiş. Şişli'deki Ermeni vatandaşların dün sabah DİSK Genel Merkezi'ne gelerek, 'geçmiş olsun' dileklerini iletmeleri ise fazlasıyla mutlu etmiş sendikacıları.

Kaynak:
Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri