Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cindoruk'a ilk Darbe

17.05.2009 17:18
Demokrat Parti kongresinde Hüsamettin Cindoruk'un başkan seçilmesine tepki gösteren Hatay il teşkilatı yönetiminin tamamı istifa ederek AK Parti'ye katıldı.
Darbe ve Ergenekon tartışmaları altında gidilen olağanüstü kongrede Başkan Seçilen Hüsamettin Cindoruk'un Demokrat Partisi'nden (DP) ilk kopuş Hatay'da yaşandı.

Cindoruk'un genel başkan olmasına tepki olarak Hatay İl Başkanı başta olmak üzere yönetimdeki bütün isimler partiden istifa etti. İstifa eden Hatay İl Başkanı ve İkinci Başkan'ın yanı sıra İl Disiplin Kurulu üyeleri AK Parti'ye katıldı. İstifa eden DP'lilere AK Parti rozetini Hatay'da partisinin il kongresine katılan Adalet Bakını Sadullah Ergin taktı.

AK Parti il kongresinin yapıldığı Antakya Spor Salonunda kürsüye çıkan DP Hatay İl Başkanı Cemal Güleryüz, DP Hatay İl İkinci Başkanı Ahmet Şerifler, DP Hatay İl Disiplin Kurulu Başkanı Metin Dönmez ve DP Hatay il yönetiminde bulunan Bahattin Ekenek, DP'nin yeni Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'la yola devam edemeyeceklerini açıkladılar.

12 Eylül'den sonra kurulan DYP'de bir süre genel başkanlık yaptıktan sonra koltuğu Süleyman Demirel'e teslim eden, 28 Şubat sürecinde başka parti kurarak eski partisini bölen Cindoruk'un genel başkan olmasına tepki olarak DP'den istifa ettiklerini dile getiren Hatay İl Başkanı Güleryüz, bundan sonra AK Parti ile yola devam edeceklerini ifade etti.
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri