Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DP'de bir toplu istifa daha

07.07.2010 10:54
Demokrat Parti Kocaeli Derince İlçe Başkanı Mümin Büyükkaya, yönetim kurulu üyeleri, mahalle ve köy temsilcilerinden oluşan 80 kişi partisinden istifa etti.

Partililer, Genel Başkanları Hüsamettin Cindoruk'u suçlayarak, Tansu Çiller'i istediler.

Hüsamettin Cindoruk'un DP genel başkanı olmasından sonra Kocaeli'de il ve ilçe teşkilatları tek tek boşalmaya başladı. Son olarak Demokrat Parti Derince İlçe Başkanı Mümin Büyükkaya, ilçe yöneticileri, mahalle temsilcileri, köy temsilcileri ve kanaat önderleri olmak üzere 80 kişi partisinden istifa etti.

Çenesuyu Aile Çaybahçesi'nde bir araya gelen partililer, istifa ettiklerini basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Daha önce il başkanı Ercüment Şahin ve 10 il yöneticisi, Gençlik Kolları Başkanı Arda Süer ve İzmit Başkanı Yaşar Keskin istifa etmişti.

"CİNDORUK İLE BU İŞ OLMAZ"

Çenesuyu Aile Çaybahçesi'nde gerçekleştirilen basın açıklamasına, daha önce istifa eden Kocaeli İl Başkanı Şahin de katıldı. Şahin'e karşı başkan adayı olan ve il başkan yardımcılığı görevinden daha önce istifa eden Dr. Serdar Kaman da toplantıda yer aldı.

İstifa edenler adına bir konuşma yapan Büyükkaya, partinin, Genel Başkan Cindoruk'la bir adım ileriye gidemeyeceğini söyledi. Büyükkaya, genel başkan olarak Tansu Çiller'i istediklerini ifade etti.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 914 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri