Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DP ERGENEKON PARTİSİ OLDU

06.11.2009 11:51
DP Eski Lideri Soylu, Demokrat Parti ile Anavatan Partisinin birleşmesiyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

TV8'de yayınlanan "Erkan Tan İle Başkent'ten" programının konuğu olan Demokrat Parti eski Başkanı Süleyman Soylu ilginç açıklamalarda bulundu.

Sorumlu bir insan olarak, uyarılarda bulunmak ve konuşmak zorundayım diyen Süleyman Soylu, Anavatan ve DP birleşmesinin şekil ve içerik olarak 2 yönüyle değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Parti Genel Başkanlarının uzun zamandan beri bütünleşme mesajlarını verdiğini söyleyerek, ilk görüşte olumlu bir şekilde yansıdığına işaret etti.

Eski Genel Başkan, kongrede Ergenekonculara özgürlük talebinde bulunulmasına tepkili oldugunu dile getirdi. Yeni Ceza Kanunda yer alan 284. Maddeye değinerek, yürüyen bir davada baskı ve yönlendirme gibi müdahalelerin 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası olarak karşılık bulduğuna dikkati çekti. Ergenekon’un devamı şeklinde yansıyan eleştirilere meydan verildiğini belirterek, yapılan konuşmaların ve ortaya çıkan fotoğrafların, partide görev yapmış birçok ismi rahatsız ettiğini söyledi. Anavatan ve Demokrat Parti bütünleşme kongresini, tamamlanamamış 28 Şubat sürecinin bir kalıntısı olarak değerlendiren Eski Genel Başkan, istediği merkez sağ birleşmesinin bu olmadığını ifade etti. Yıllarca darbe mağduru olduğunu söylediği DP için,‘’Koskoca Demokrat Parti’sini Ergenekon ile bütünleştirdiler’’ dedi. ’’ Menderes ve Özal'ın kemikleri sızladı’’ diyenlere hak verdiğini belirterek, birleşmeyi, düşünülenin aksine, iktidara bir alternatif olarak değil de CHP’ye alternatif olması şeklinde eleştirdi. ‘’CHP bile sağdan ümit beklerken bizimkisi ne oldu şimdi’’ değerlendirmesinde bulundu. Islak imza ile etiketlendirilmenin kabul edilemez olduğunun altını çizerek, yanlış mesajların yansıtıldığını öne sürdü. Kongrede öne çıkan isimlerin de eski siyasetçiler olduğuna işaret eden Soylu, ‘’Zaman tüneli içinde kalmış bir aklı geleceğe taşıyabilmek kolay değil’’dedi.

Tek Tek Boyunlarına Asacağım

DP Eski Genel Başkanı Süleymen Soylu, ‘’ Mahkemede hesaplaşacağız ’’ diyerek, “ İç çamaşırının bile parasını partiye ödetti’’ iddialarının kabul edilemez olduğunu söyledi. Hakkında yer alan iddiaların ve suçlamaların talimatsız oluşamayacağına dikkat çekerek, “Demirel bu işlerin tam göbeğinde, bunlar Süleymanları karıştırmışlar, tertemiz bir adamım. Genel Başkanlığımda tüm hesaplar şeffaf bir şekilde internet sitesinde yer aldı’’ açıklamasında bulundu. Mahkemede hesaplaşacağını söyleyerek, ‘’Bu iftiraları yapılandıran kişilerin boyunlarına tek, tek asacağım’’ dedi.

Bu İşlerin Göbeğinde Demirel Var

''Siyasetçi önce kendi hakkını savunmalı ki milletin hakkını da savunabilsin'' diyen Süleyman Soylu, hakkında yer alan suçlamaların ve iddiaların karşılığının mahkemede verileceğini söyledi. Boyunlarına teker, teker asacağım, talimatsız yapılanamazlar’’ diyerek, "Bu işlerin göbeğinde Demirel var" dedi. "Artık yeni bir dünya var, siyaset var ve Türkiye var’’ mesajını da veren Eski Genel Başkan, "Yaşadıklarım ve bu iftiralar bizi mecbur ediyor. Tabi ki yeniden siyasete döneceğim’’ açıklamasında bulundu.

 

Bu haber toplam 1284 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri