Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP'li Başkan tutuklandı

05.06.2009 10:21
Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nin Kapaklı Beldesi'nin DSP'li Belediye Başkanı İrfan Mandalı ihaleye fesat karıştırma suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Tekirdağ Jandarma Komutanlığı'nın aldığı bir ihbar üzerine başlattığı soruşturma kapsamında 2 gündür gözaltında tutulan Çerkezköy'ün Kapaklı Beldesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Satın Alma Müdür Vekili Mustafa Gümüş, Zabıta Müdür Vekili Recep Küçük, Su ve Kanalizasyon İşleri Sorumlusu Hilmi Gökçe ile Fen İşleri Teknikeri Ahmet Candan, Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, müteahhitler Samih Deniz ve Hüseyin Avni Ersoy sorguları tamamlandıktan sonra dün sabah erken saatlerde Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı'na sevkedildi. Jandarma ekipleri soruşturmaya konu olan belediyenin yaptığı şehir içi yollarının yapımı, piknik alanı düzenlenmesi, mezarlık düzenlenmesi ihaleleri ile ilgili çok sayıda dosyayı da savcılığa getirdi.

Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı'ndaki sorgularının ardından Kapaklı Belediyesi Satın Alma Müdür Vekili Mustafa Gümüş, Zabıta Müdür Vekili Recep Küçük, Su ve Kanalizasyon İşleri Sorumlusu Hilmi Gökçe ile Fen İşleri Teknikeri Ahmet Candan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken aralarında Belediye Başkanı İrfan Mandalı'nında bulunduğu 4 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiler. Çerkezköy adliyesinde dün gece saat 22.30’a kadar süren sorgularının ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, müteahhitler Samih Deniz ve Hüseyin Avni Ersoy, ‘ihaleye fesat karıştırmak’ suçundan tutuklarak Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri