Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP'nin başına 4 isim

10.04.2009 17:02
DSP Genel Başkanı Sezer istifa edecek. Hemen yeni başkan için 4 isim zikredildi. O isimler aday olup olmayacaklarını açıkladı;
BÜYÜKERŞEN AÇIK KAPI BIRAKIYOR

Büyükerşen, dün konuya ilişkin şöyle demişti:

“Eskişehir’de yapacağım işler var. Daha önce Ankara siyasetine defalarca davet edildim, ancak yapısal problemleri aşmak çok zor. Bu davetleri hep geri çevirdim. Şimdi ise memnuniyetle görüyorum ki mevcut yapısal problemler artık giderek daha çok kesim tarafından tespit ediliyor. Kimse talip olmazsa, görev bana düşerse durumu değerlendiririm. Şimdilik Eskişehir’den ayrılmayı düşünmüyorum. Umarım Ankara’da siyaset yapanlar, 29 Mart’tan gereken dersleri çıkarmışlardır ve bana ihtiyaç kalmaz.”

DOMAÇ: NEREDEN ÇIKARIYORLAR BUNLARI

Ünlü siyasetçi Kasım Gülek’in kızı Tayyibe Gülek Domaç da, “Genel Başkan adaylığım gibi bir durum yok. Genel Başkanımız henüz istifa etmedi, hafta sonunda örgütle konuşacağız. Başkanımızın açıklamalarından dolayı özgünüm, hiçbirimiz henüz bunu kabullenebilmiş değiliz. Olay daha çok yeni” dedi.

Akşam gazetesinde yer alan ve kendisinin Nur cemaati lideri Fethullah Gülen’e yakın isimler tarafından genel başkan adaylığına hazırlandığı yönündeki iddiayı kabul etmeyen Domaç “Ne alaka, nereden çıkarıyorlar bunları” diye konuştu.

SARIGÜL DAHA SONRA DEĞERLENDİRECEK

Sarıgül’ün ise yakın çevresine, “Seçimlerin üzerinden kısa süre geçti. Hemen böyle bir tartışmanın içinde yer almak istemiyorum. Daha sonra sağlıklı bir değerlendirme yapmak gerek” yorumunu yaptığı öğrenildi.

İÇLİ ADAY OLACAK

Tedbirli olarak partiden ihracı istenen 5 milletvekilinden biri olan İçli ise, genel başkan adayı olacağını açıkladı. Ancak İçli’nin aday olabilmesi için, kurultay tarihine kadar hakkındaki “tedbir”in kaldırılması gerekiyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri