Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP lideri Sezer mitingi iptal etti

26.03.2009 19:38
DSP lideri Zeki Sezer, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin düşmesi nedeniyle Ardahan mitingini iptal etti.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin düşmesi nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını ve Ardahan'da yapılacak mitingini iptal ettirdiğini belirterek, "İnşallah Sayın Yazıcıoğlu ve yanındaki gazeteci ile görevli arkadaşlara sağ bir şekilde ulaşılır. Zor bir gün. Bugün miting yapmak içime sinmiyor" dedi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde Ardahan'da bulunan Sezer, Ardahan Şehir Stadı önünde daha önceden hazırlığı yapılan DSP mitinginin kötü bir güne rastladığını belirterek, konuşma yapmayacağını bildirdi. Sezer, meydanda kendisini bekleyen kalabalığa, "Size saygım nedeniyle buraya geldim. Size olan saygım yüzünden mitingi iptal ettiğimi, bizzat ben söylemek istedim" dedi. Sezer, "Bayrakları sallamazsanız sevinirim. Biliyorsunuz Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü dün akşam. Hala kendisine ve yanındakilere ulaşılamadı. Allah'tan umut kesilmez. İnşallah Sayın Yazıcıoğlu ile yanındaki gazeteci ve görevli arkadaşlara sağ bir şekilde ulaşılır. Ama zor bir gün. Bugün miting yapmak içime sinmiyor" diyerek miting alanından ayrıldı.

Öte yandan, Ardahan'a gitmeden önce Kars'ta Atatürk Caddesi'ndeki seçim bürosunda partililerle bir araya gelen Sezer, Türkiye'de yaşanan ekonomik krize ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sezer, esnafın durumunun iyi olmadığını, hayvancılıkla geçinenlerin de artık geçinemez hale geldiğini öne sürerek, "Çiftçi 6 yıl önceki fiyatlarla ürününü satamadı. Ama 6 yıl öncesine göre maliyet üç katına çıktı. Çiftçi tümüyle batmış, batırılmış oldu. Gübre fiyatları el yakıyor. Mazot öyle. Çiftçiden esirgenen ucuz
mazotla Başbakan'ın oğlunun gemisi yürüyor" dedi.

İşsizliğin her geçen gün arttığını dile getiren Sezer, "Kriz bağıra bağıra geldi. Türkiye krizin ortasında. Türkiye'de her gün işsizlere binlerce işsiz katılıyor. Başbakan hala 'Teğet geçecek' diyor. Geçtiği falan yok, keşke geçse. Krizin büyüğü seçimden sonra geliyor ne yazık ki. Felaket tellallığı olsun diye değil, uyarmak için söylüyorum. Herkesin dikkatli olması, hükümetin de işsizliğe tedbir alması lazım" diye konuştu. Sezer, milletin kafasının karıştırıldığını öne sürerek, sözlerini şöyle
tamamladı:

"Erdoğan'ın karşısına temcit pilavı gibi Baykal'ı 'alternatif' diye zorla sunmaya çalışanlar var. Milleti bu ikili yapıya, Erdoğan-Baykal ikileminde açmaza, çıkmaza sürüklüyorlar. Millet de bakıyor, 'Alternatif buysa ben almayayım' diyor. Erdoğan'ı, AK Parti'yi, Baykal ayakta tutuyor. Milletin enerjisini tüketiyor, önünü tıkıyor. Basınımız, televizyonlarımız bu iki kavgacıyı, gürültücüyü, gölge oyunu oynayan bu iki kişiyi, zorla milletin önünde tutmak istiyor. Millet 29 Mart'ta bu iki gölge oyuncusuna, iki gürültücüye, kayıkçı kavgası yapan bu ikiliye şamarı vurduğunda basınımız da anlamış olacak."


İHA

Kaynak:
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri