Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP'dan Rahşan'a Cevap

05 Aralık 2008 / 16:10
DSP Başkanlık Kurulu, Rahşan Ecevit'in sert çıkışına bir gün sonra daha sert cevap verdi
DSP Başkanlık Kurulu Rahşan Ecevit'in dün yaptığı sert çıkışa verdiği yanıtta, "DSP kurumsallaşan bir partidir. Kişilerin değil halkın partisidir. Anımsatmak isteriz ki, Bülent Ecevit de 'DSP halkın partisi' derdi" denildi.
DSP'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit'in dün yaptığı açıklamanın ardından toplanan DSP Başkanlık Kurulu, sıcağı sıcağına yanıt vermenin doğru olmayacağı gerekçesiyle bugüne ertelediği yanıtı açıkladı. Başkanlık Divanı toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada "Rahşan Ecevit'in parti yönetimine yönelik eleştirilerinin çok ağır ve haksız olduğu, kişilerin değil halkın partisi DSP'nin tek adam yönetimini reddettiği" belirtildi.
Rahşan Ecevit'in parti yönetimine yönelik eleştirilerinin çok ağır ve haksız bulunduğuna değinilen açıklamada, "Çünkü DSP, kurumsallaşan bir partidir. Kişilerin değil, halkın partisidir. Çünkü DSP, tek adam yönetimini reddeden bir partidir. Anımsatmak isteriz ki, Bülent Ecevit de 'DSP halkın partisidir' derdi" denildi.


DSP'nin Türkiye'nin güvenli geleceğini karanlığa sürüklemeye çalışanlarla mücadele ettiği belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
"Bu mücadelede safımızda yer almak isteyenlere, geçmişteki hatalarını içtenlikle kabul eden ve vicdan muhasebesi yaparak yeniden aramıza katılmak isteyenlere kapımız açıktır.


Sayın Rahşan Ecevit'e sevgide ve saygıda kusur etmeyiz. Demokratik Sol kararlılığımızdan da kesinlikle ödün vermeyiz. İşimizi yapıp yapamadığımıza karar verecek olan halkımızdır. Çünkü biz, gücümüzü güçlülerden değil halktan ve Hak'tan aldık.


Çekilmek istendiğimiz kısır kavgaların içine girmeyeceğiz. Ama dozu aşan suçlamalar karşısında da kesinlikle de kayıtsız kalmayacağız.
Türkiye'yi yokluğa, yoksulluğa, yolsuzluğa ve karanlığa götüren bugünkü iktidar partisi varken daha da acıklısı ona özenen, kara çarşafı vitrinine çıkaran, geçmişinden utanan ve reddi miras eden, ebedi ana muhalefet partisi dururken ve biz bunlarla mücadele ederken iktidar alternatifi olan DSP ile uğraşmanın kimseye bir yarar getirmeyeceğine inanıyoruz.


Atatürk'ün izinde ve Ecevit'in ışığında yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Bizi kimse, Atatürk'ten ve Ecevit'ten kopartamaz.
Bizi hiç kimse yolumuzdan döndüremez. Hiç kimse yolumuzu kesemez."
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri