Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP'de bir istifa şoku daha!

30.04.2009 18:06
"Bunlar naylon solculardır. Bunlar olsa olsa fason başkan olur" dedi. Zeki Sezer'in ardından DSP'deki görevinden istifa etti.

DSP'li Süleyman Yağız genel sekreterlikten istifa etti. Liderlerinin başarısız olması için her türlü entrikayı çevirenlerin, demokratik solcu olamayacağını ileri süren Yağız, 'Bunlar çok tehlikelidir, ilk fırsatta partilerini de başkalarına peşkeş çekebilir' dedi.

Yağız, şunları kaydetti:

BUNLAR NAYLON SOLCU

'Çünkü bunlar naylon solculardır. Bunlardan sola lider olmaz. Bunlar olsa olsa fason başkan olurlar. Bunlar hakları kadar hadlerini de bilmelidirler. Bunların hiçbir ilkesi yoktur. Bunların tek bir hedefi vardır, o da bir yerleri ele geçirmektir. Onun içindir ki bunlar, nabza göre şerbet vermeyi çok iyi bilirler. Bunların vaatleri de kendileri gibi naylondur. Bunların tuzağına düşenler de büyük vebal altında kalırlar.

ZEKİ SEÇER YENİDEN GELSİN

Partimizde iki kez, üstelik de hep zor dönemlerde genel sekreterlik yapmış birisi olarak benim tercihim, Sayın Zeki Sezer'in yeniden genel başkan seçilmesi yönündedir. Ki bu tercihim, örgütlerimizden yükselen sesin de ifadesidir. Ben bu tercihimi kamuoyu önünde çok daha net ve açık olarak dile getirebilmek için genel sekterlik görevimden bugün itibariyle istifa ettim. Bu, içtenlikli bir çıkıştır, kesinlikle danışıklı bir iş değildir.'

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri