Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP hataya hatayla karşılık verdi

12.12.2009 15:13
DTP'nin Kapatılmasını Azerbaycan Ana Vatan Partisi Başkanı Fezail Ağamalı Habername'ye yorumladı.

Nigar Almangızı'nın Haberi

 

DTP-nin kapatılmasına iceriden ve dışarıdan acıklamalar gelmekde. Azerbaycan Ana Vatan Partisi başkanı ve milet vekili Fezail Ağamalı ile yapdığımız roportajda konu hakında görüşlerini bildirdi.

 

Millet vekili şu anda Türkiyede ciddi adımlar atıldığını söyledi. Ve Erdoğan hükümetinin bu adımları atarkenhem türk hemde kürt halkının menfaatlerini gözeterek yapmakdadır. Bazı güc odakları bu acılım sürecini baltalamakta bu güc odaklarına DTP ve yandaşları teror örgütüne arka cıkarak ve sahiblenerek yalnış yolara sapdılar. Amma türkiyedeki kanunlar Ana Yasa Mahkemesi başkanlığında yapılan hareketleri partiyi kapatmakla bir sonuca ulaşdı. Yapılan bu kapatma olayı bence doğru bir karardı. Ölke genelinde DTP-nin yaptığı teror örgütüne bağlı acıklamaları uyğun bulunmuyordu. Bu yaptıkları hareketler ve söylemler zaman-zaman DTP orqanlarına yanlış olduğu bildiriliyordu. Malesef  bu anlatılan ikazlar DTP-ye etkili olmadı. Tam aksine DTP hataya hatayla karşılık vererek devam etdi. Bu yuzden  bu kapatma olayı qayet normaldır.

 

Uluslar arası bazi kurluşlar DTP-nin kapanılması meselesinde Türkiyeni suclar ifadeler kulandılar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 Fezail bey ropartajında şu acıklamalarda bulundu. Bu meseleye hec bir ülkenin hic bir uluslar arası kurluşun acıklama sorqulama hakı ve yetkisi yokdur. Cünkü bu mesele Türkiyenin ic meselesidir. İnteresan bulduğum olay şudur. 11 eylul saldırılarından Amerika ve dünyada terorla mücadile adı altında Irak ve Afqanistana yapılan coxumluqla mahsum insanların öldürüldüyü bir savaş yaşandı ve devam etmekdedir. Bu olaylar olurken dünya ölkeleri Amerikaya ve İngiltereye destek verdi. Türkiyede halkını terordan korumak namına terora destek veren bir partinin kapatılması meselesinde bu ölkelerin ters reaksiyon göstermesi tepki vermesi anlaşılır gibi değildir.   

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri