Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP'liler 17 yaşındaki kızı kaçırdı

15.10.2009 11:09
DTP'li yöneticilerle konuşan baba 'Biz de bir devletiz. 35 bin kişiyi karşına alabiliyorsan itiraz et' cevabını aldı.
DİYARBAKIR'da 17 yaşındaki kızı Z.İ.'den 25 gündür haber alamayan baba Faik İ., kızını DTP yöneticisinin kardeşi A.T.'nin kaçırdığını öne sürdü. Faik İ. "DTP yöneticileriyle görüştük, ‘Biz de bir devletiz. 35 bin kişiyi karşına alabiliyorsan
itiraz et' diye bizi tehdit ettiler" iddiasında bulundu. Faik İ., "Kızım telefonla arayıp ağladı, ‘Baba nerede olduğumu bilmiyorum' dedi, telefon kapandı" dedi.

‘KIZINDAN VAZGEÇ DİYE TEHDİT ETTİLER'

Lise öğrencisi kızının A.T. (19) adlı kişi tarafından kaçırıldığını öğrendiklerini, evlerine gittiklerinde kimseyi bulamadıklarını belirten Faik İ., DTP Kayapınar teşkilatından olduklarını söyleyen kişilerin kendisine "Kızından vazgeç. O artık onların namusu oldu" diyerek kendisini tehdit ettiklerini öne sürdü. Kızının, 15 gün önce DTP'li olduklarını söyleyen iki kadın tarafından götürüldüğü petrol istasyonunda annesiyle görüştürüldüğünü söyleyerek, "DTP bana diyor ki ‘Güneydoğu'da töremiz var. Kim kimi kaçırırsa o kişinin olacak.' Ama kızım istemiyor. Çocuğun kardeşi DTP'de yönetici. Bir yandan barışı savunuyor, bir yandan da kız kaçırıyorlar" diye konuştu.
DTP Kayapınar İlçe Başkanı Ramazan Şimşek ise kızın kendi isteğiyle kaçtığını söyleyip, "Tehdit olayı yaşanmamıştır" dedi.

Kaynak: Habertürk

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri