Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP kene için teklif sundu

18 Temmuz 2008 / 11:30
Bir yıl içinde 42 kişinin ölümüne neden olan kene bu defa da TBMM'ye sıçradı
Türkiye'nin her köşesinde meydana gelen kene ısırması vakalarından biri de Meclis'te yaşandı. Meclis'te hizmetli kadrosunda çalışan Sadrettin Cankır'ı keneler ısırdı. Akşam üzerindeki keneyi fark eden Cankır, Ankara Hastanesi'ne giderek keneyi aldırdı. Kenenin KKKA virüsü taşımadığı belirtildi. 42 kişinin hayatını kaybettiği Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı son zamanların en korkunç hastalığı olarak biliniyor. Kene ile mücadeleye rağmen kene ısırma vakaları en güvenilir yerlerde bile kendisini gösteriyor. Bunun son örneği TBMM'de yaşandı.
EVDE FARK ETTİ

Meclis'te hizmetli kadrosunda sözleşmeli olarak çalışan Sadrettin Cankır'ı kene ısırdı. Cankır önceki gün akşam evine giderken üzerinde bir kene gördü. Cankır, hemen Ankara Hastanesi'ne başvurdu. Burada doktorlar tarafından Cankır'ın üzerindeki kene alındı. Doktorlar, Cankır'ın üzerindeki kenenin yaklaşık olarak 4 saat önce yapıştığını belirttiler. Doktorların belirttiği saat Cankır'ın Meclis'te çalıştığı saat olarak görünüyor. Ankara Numune Hastanesi'nde incelenen kenenin kanında KKKA virüsü çıkmadı. TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca ise personeli kenenin evinde ısırdığını ileri sürdü.


DTP kene için teklif sundu

Kenelerin Meclis'e kadar geldiğini söyleyen DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Sağlık Enformasyon Daire Başkanlığı kurulmasına ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifi ile ilgili bilgi veren Bayındır, Sağlık Enformasyon Daire Başkanlığı'nın, görevinin insan sağlığını ve yaşam kalitesini ilgilendiren bütün konularda merkezi bir bilgi kaynağı oluşturmak, güncellemek ve bu kaynağı yurttaşların hizmetine ücretsiz sunmak olacağını söyledi.Kaynak:
Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri