Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP gelenleri mitingle karşılayacak

23.10.2009 17:12
DTP, Avrupa'dan gelecek PKK'lılarla ilgili olarak, 'Onları konvoy ve mitingle karşılayacağız' dedi.
Mahmur Kampı ve Kandil'den gelen 34 kişilik grubun ardından Avrupa'dan da bir grup PKK'li Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. PKK'li 15 kişilik grup, 28 Ekim'de Düsseldorf'tan İstanbul'a gelecek. DTP ise Avrupa'dan gelecek PKK'lıları, şenlikle karşılayacağını duyurdu.

'PKK'lılar karşılama'yla ilgili Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan'ın ardından bugün açıklama yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç başta olmak üzere DTP'ye tepkiler geldi. En son Genelkurmay açıklaması da, yaşananların hoş olmadığını vurguluyordu. Ancak DTP hiçbirine kulak asmadı. Partiden yapılan açıklamaya göre ise geri adım atılmayacak.

Açıklama şöyle: "28 Ekim'de Avrupa'dan gelecek PKK'lılar konvoyla ve mitingle karşılanacak."

Konuyla ilgili açıklamayı DTP İstanbul Eş Başkanı Mustafa Avcı yaptı.

Avcı, PKK'lıların karşılanmasının ardından Kazlıçeşme'de bir şölen düzenleyeceklerini söyledi.

Bunun için bugün valilikten izin alacaklarını belirten Avcı, "28 Ekim'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na inecek PKK'lıları karşılaşamak üzere ilçe örgütlerinden makul sayıda kişi gelecek" dedi. Avcı trafiği kapatmamaya özen göstereceklerini vurguladı ancak bir konvoy olacağı tahmin ediliyor.

Mustafa Avcı, "Son karşılamalarda DTP günah keçisi konumuna düşürüldü. PKK'lılar havaalanına ellerinde güllerle gelecek. Kürtler barış istiyor" şeklinde konuştu.


Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri