Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP resmen tehdit etti

21 Aralık 2008 / 08:29
Aysel Tuğluk'tan Başbakan Erdoğan'a Diyarbakır tehdidi geldi. Bundan önceki geziyi Erdoğan'a hatırlatan Tuğluk, Erdoğan'ı uyardı.
DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Başbakan Erdoğan’a son Diyarbakır ziyaretini hatırlatarak, “Kürtlere hakaret ederseniz seçim çalışmaları için Diyarbakır’a gittiğinizde aynı tablo ile karşılaşacaksınız” dedi.

BİN YILLIK BİRLİKTELİĞİN SONU

Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu’nda konuşan DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Türkler ile Kürtlerin bin yıllık birlikteliğinin sonuna yaklaşıldığı bir döneme girildiğini söyledi.

“Gelin bu oyunu birlikte bozalım” diyen Tuğluk, özveride bulunup çaba göstermeye hazır olduklarını belirtti.

Tuğluk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinde yaşanan olayları hatırlatarak, “Kürtlere hakaret ederseniz aynı tablo ile karşılaşacaksınız” dedi.

SAKIK: DEVLET DEĞİL, DEMORASİ İSTİYORUZ

Muş Milletvekili Sırrı Sakık da rejim, bayrak ve sınırlarla sorunları olmadığını belirterek, “Biz Kürtler devlet değil, demokrasi istiyoruz” dedi.

KAPLAN: AKP’NİN POLİTAKASI YERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Hasip Kaplan ise Kayseri’de milliyetçi, Diyarbakır’da Kürtçü olmakla suçladığı AKP’nin, gittiği yere göre politika izlediğini söyledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri