Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP'den askere tehdit gibi mesaj

20.09.2009 10:22
DTP'nin ve PKK'nın mesajları bayrama gölge düşürdü. Dün yakalanan mühimmatın arkasından bakın ne çıktı.
DTP Tunceli İl Başkanı Veli Haydar Güneş, Genelkurmay Başkanlığı’nın haftalık bilgilendirme toplantısında “Son tererörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlar sürecek” açıklamasına tepki gösterdi

Güneş özetle şunları söyledi:

“Ordunun son teröristten kastı nedir bilmiyoruz. Ama böyle düşündükleri sürece, karşılarında son teröristliğe aday milyonlarca insan bulacaklarından eminiz. Biz hem siyasetçi, hem insan olarak ordunun bu ülkenin kaderiyle oynamasına izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerinin 25 yıllık savaş boyunca Kürtlere yönelik uygulamalarından dolayı suç dosyası çok kabarık. Toplum nezninde iyi bir itibara sahip olmadığını bilmesi gerekir.”

Ak Parti’ye siyah çelenk

Aralarında Tunceli Belediye Başkanı DTP’li Edibe Şahin’in de bulunduğu yaklaşık 200 DTP’li, terörist Abdullah Öcalan’ın “yol haritası”nın açıklanması, operasyonlar ve DTP’ye yönelik gözaltıların durdurulması için Ak Parti il başkanlığı önüne siyah çelenk bıraktı. DTP’liler “Operasyon ve gözaltıları kınıyoruz” yazılı çelengi bırakırken, Güneş yaptığı açıklamada Genelkurmay’ın açıklamalarının Kürt halkı üzerinde soğuk duş etkisi yaptığını öne sürdü.
Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri