Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dündar ajitasyonuna 6 soru

07.11.2009 10:40
Dündar’ın Çiçek’i aklama çabası tepkiyle karşılanırken; kamuoyu şimdi şu sorulara cevap arıyor:

1) Bu mektup neden sadece Uğur Dündar’a sızdırıldı?
2) Çiçek muvazzaf bir subay. Muvazzaf subay, yazılı bir şekilde basın aracılığıyla savunma yapabilir mi?
3) Söz konusu savunma için amirlerinden izin alması gerekmiyor mu?
4) Bu mektuptan Genelkurmay Başkanı Başbuğ’un haberi var mı?
5) Çiçek’in anlatacakları varsa, neden sivil yargıdan kaçıyor?
6) Çiçek, yargıya güvenmiyor mu?

 

Aslan Değirmenci’nin haberi

 

Kaos Planı'nın altında imzası bulunan ve bu Adli Tıp Kurumu raporuyla kesinleşen Kurmay Albay Dursun Çiçek’in, e-posta yoluyla savunma yapması şaşırtıcı bulunurken; söz konusu savunma mektubunu ilk kez yayınlayanın Uğur Dündar olması ise manidar bulundu.
ÖZENLE AJİTASYON YAPILIR
Önceki gün Star TV Ana Haber’de yayınlanan mektup, acıklı bir fon müziği eşliğinde verilirken; özenle seçilmiş ajitasyon kokan cümlelerin ön plana çıkarılması, “Dündar ne yapmaya çalışıyor?” sorusunu beraberinde getirdi. Dündar’ın özel yayınının ardından ise Ergenekon bültenine dönen gazetelerin konunun üzerine atlayarak Dursun Çiçek’i aklama yarışına girmeleri, “kamuoyunu yönlendirme çabası” olarak değerlendirildi.
“YARGIYA GEL YARGIYA”
Konu hakkında Vakit’e değerlendirmelerde bulunan İnfak Başkanı Avukat Ömer Köse, Çiçek’in Dündar ile birlikte hareket ederek toplum mühendisliği yapmaya çalıştığını söyledi. Bu tür ajitasyonlara karşı toplumun artık geçmişten deneyimli olduğunu vurgulayan Köse, “Millet bunları yemez. Mazlum ve mağdur rolü oynayarak aklanılamaz. Hele bu rolü kendine dost olarak seçtikleri mihrakların kamuoyu önünde güvenirliği zedelenmişse, şüpheler iyice artar. Bunlar acemi ayak oyunlarıdır. Hâlâ toplum mühendisliği yapmaya çalışanlara önerimiz; ‘yargıya gel yargıya’dır. Kimse hukuku hiçe sayamaz” dedi...
“TV VE ÇİÇEK SUÇ İŞLEDİ”
Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Kamil Uğur Yaralı da, “Dursun Çiçek'in gönderdiği mektubun televizyonda yayınlanması, kamuoyu desteği sağlamaya dönük bir halkla ilişkiler faaliyetidir” dedi. “Bir ordu görevlisinin böyle bir faaliyette bulunması, görüşlerini açıklaması suçtur” diyen Yaralı, “Dursun Çiçek kendisine isnat edilen suçu başka bir suç işleyerek aklamaya çalışmaktadır. Çiçek bu ağır suçlamalara karşı kendini sadece soruşturmayı yürüten makamlar önünde usûlüne uygun olarak savunabilir. Medya üzerinden bir aklanma çabası içine girmiş olması, Çiçek'in dosyadaki delillere ve özellikle kendisine ait olduğu ortaya çıkan imzaya karşı yetkili makamlar önünde kendisini savunabilecek bir durumda olmamasından kaynaklanıyor olabilir.” şeklinde konuştu.
Dündar’ın Çiçek’i aklama çabası tepkiyle karşılanırken; kamuoyu şimdi şu sorulara cevap arıyor:

Kaynak:
Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri