Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dündar fuhuşa ahlak polisliği yaptı

16.06.2010 12:20
Cumaya giden öğrencileri suçlayıcı bir şekilde haberleştirip öğretmenleriyle birlikte görüntülü bir şekilde fişleyen Uğur Dündar, fuhuş haberinde, ilkeli "iyi polisi" oynadı. Emniyete çaktı.

Gizli kamera görüntüleriyle hazırladığı haberler ve ifşaatlarla akıllara gelen ve bir anlamda da markalaşan Uğur Dündar dün ilginç bir habere imza atarak, fuhuş pazarlığı yaptığı, müşteri kılığındaki polisler tarafından suçüstü yapılan ünlü mankenin kameralar önünde evden çıkarılmasına tepki gösterip, emniyeti eleştirdi.

 

Geçtiğimiz aylarda Cuma namazına giden öğrencileri suçlayıcı bir şekilde haberleştirip öğretmenleriyle birlikte ana haber bülteninde dakikalarca görüntülü bir şekilde fişleyen Uğur Dündar, fuhuş baskınında gözaltına alınan ünlü mankenin kameralar tarafından görüntülenmesine tepki gösterdi.

 

“Baskın tamam da kamera niye?” alt yazısıyla verilen haberde, müşteri kılığındaki polisle 1000 dolar karşılığında fuhuş yapmak için anlaşan ve parayı alırken düzenlenen gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınan ünlü mankenin ifşa edilmesine tepki gösterildi. Mozaiklenerek verilen görüntülerde, evden çıkarıldığında karşısında kameraları görünce çığlıklar atan ve “ailem kalp krizi geçirecek” diyen manken daha sonra sinir krizi geçirip bayılıyor.

 

"İŞKENCEYE BENZER UYGULAMA"

 

Uğur Dündar ise haberin sonunda yaptığı yorumda ise operasyonun yapıldığı ilin emniyet müdürüne seslenerek, bu yanlışı düzeltin çağrısında bulundu: “Haberimiz boyunca operasyon yapılan ilin adını vermedik. Ancak elbette o ilin emniyet müdürü bu olayın nerede geçtiğini biliyorum. Ben de kendisini yakından tanıyorum. Görevine son derece bağlı, dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla ünlü bir emniyet mensubu olduğunu biliyorum. Seyrettiğiniz görüntüler henüz suçu sabitleşmemiş, hâkim karşısına çıkmamış bir kişinin deşifre edilmesinin ne gibi sonuçlara açtığını yol açtığını ortaya koyuyor. Böylesine işkenceye benzer uygulamalara bir daha tanık olmamak için değerli emniyet müdürünün gerekli hassasiyeti göstereceğinden kuşku duymuyorum.

 

İşte o haber:

 

Fuhuş haberinde, "en doğrusunu yaparak" gazetecilik ilkelerine bağlı bir duruş sergileyen Uğur Dündar'ın benzer tutumu daha önce kendisinin imza attığı bir çok haberde sergilememesi ise soru işaretlerine neden oldu.

 

Uğur Dündar namaza giden öğrencileri böyle deşifre etmişti:

Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri