Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dündar'a ölüm emri verilmiş

21 Ekim 2008 / 09:52
Uğur Dündar için ölüm emri verilmiş. Suikasti de Abdullah Çatlı önlemiş. Ölüm emrini veren ise bir siyasetçi.

Eski Özel Harekat Polisi Ayhan Çarkın suskunluğunu bozdu... Susurluk kazasının Ergenekon'u aydınlatan bir lamba olduğunu öne sürdü.

Abdullah Çatlı'nın da Ergenekon örgütü tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Çarkın ayrıca Uğur Dündar için de 'ölüm emri' verildiğini, ancak Abdullah Çatlı'nın bu ölüm emrine karşı çıktığını açıkladı.

İşte Çarkın'ın açıklamalarından satır başları;

SİYASETÇİDEN ÖLÜM EMRİ

Ayhan Çarkın'ın ilk itirafı Dündar suikasti oldu. Çarkın, "Uğur Dündar için ölüm emri verildi. Ama Abdullah Çatlı, 'Uğur Dündar vatanını sever' diyerek bu suikaste karşı çıktı. Yani Dündar'ı Allah korudu. Suikast emrini veren de bir siyasetçiydi" dedi.

Hiçbir siyasetçiyle kişisel bir hesabım olmadı diyen Dündar, "Benim için ölüm emri veren siyasetçiyi ben affettim bile" dedi.

ÇATLI'NIN SONUNU ERGENEKON MU HAZIRLADI?


'Çatlı'nın sonunu Ergenekon mu hazırladı?' sorusuna, Çarkın, "Biz susurluk kazasının Ergenekon'u aydınlatan lambasıyız. Bununla biz bedel ödedik. Kimisinin canı yandı kimisinin bağrı yandı. Ben bir lütufum, Çatlı bir lütufdur. Çatlı, Ergenekonun gerçek yüzünü gördüğü anda bunlara dikildi ve sonunu hazırladı. Ergenekon örgütü Çatlı'nın mert bir insan olduğunu anladı ve onu öldürdü." diyerek yanıt verdi. 

Ayhan Çarkın, büyük bir açık yüreklilikle kullanıldığını da itiraf etti. "Biz yaptığımızın suç olduğunu farkında değildik, bunu görev olarak görüyorduk. Kullanıldığımızı,

Özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesi Nuran Yorulmaz da oğlunun devlet tarafından kullanıldığını itiraf ederek şunları dile getirmişti, "Devlet tüm faili meçhul cinayetleri oğlum ve arkadaşlarına işletti. Ergenekon'da sadece paşalar değil siyasetçilerde var. Ben evladımı devlete memur verdim, çeteci vermedim. Ortalama 93-94 kişiyi öldürmüşler."

Susurluk kazasının olduğu sırada farkettik ama hep sustuk. Ben kendimi aldatılmış bir koca gibi hissediyorum"
 dedi.

MESLEKTAŞLARA GÖZÜNÜZÜ AÇIN UYARISI

Çarkın meslektaşlarına da bir uyarı da bulundu, "Gözlerini açsınlar ve sivil unsurların dik duruşunu izlesinler. Türk Cumhuriyeti'ni savunacak zihniyetin karşılarında durduklarına inansınlar. Genelkurmay Başkanı ve Başbakan'ın kol kola durması müthiş bir resim. Özel harekatçılar bu fotoğrafa inansınlar. Doğuya giden harekatçılar orada 15-20 yıl kalsınlar. Batıya hiç gelmesinler... Ben bu eve gelin geldiysem babası da oğlu da kullanır diye bir şey yok. Güneydoğu'da görev yapan özel harekatçılar kol kola girsin ve beni bir ibret olarak izlesinler."

SAHİPSİZ KUZUYU KURT KAPAR

Terörle mücadelede suç her zaman yüzde 50 devletindir diyen Çarkın, sözlerini şöyle sürdürdü, "Sahipsiz kuzuyu kurt kapar kardeşim. T.C. devletinin görevlileri Doğu'daki insanımıza yalan söylemiş, o insanlarımız yalnız bırakılmış hep. Biz gittiğimizde gördük herşeyi. Devlet olarak Doğu'daki insanımızı dağdaki teröristle yalnız bırakıyorsun. Sonra da kalkıp hesap soruyorsun. Ben şuandaki terörle mücadeleden çok umutluyum. Devletin kurumları kenetlendi."

ERGENEKON'UN BİR KOLU PKK İLE BAĞLANTILI

"Ergenekon iddianamesi bana göre herşeyiyle doğru. Onların bir kolu PKK'yla bağlantılı. Bakın iddia etmiyorum bunların hepsi doğru, ben doğru diyorum. Bu Ergenekoncular'ın hiç birinde itibar yok, hepsi iğrenç insanlar. Ergenekon içerisinde siyasetçi yok ama olması gerekiyor, olacak da zaten."

TERÖRLE MÜCADELEDE 1000 KİŞİ ÖLDÜRMÜŞÜMDÜR

Oğuz Yorulmaz'ın annesinin söyledikleriyle birebir örtüşen sözler dile getiren Ayhan Çarkın, "Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim. 12 tane idamla yargılandım. Hiç bir özlük hakkım yok. İçişlerinden rica ediyorum, ben sizin namusunuzum, bana sahip çıkın" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri