Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya'nın en çok kazanan liderleri

17.10.2009 15:07
Her biri dünyanın kaderine yön veren gelişmiş ve çok nüfuslu ülkelerin devlet başkanları ne kadar kazanıyor dersiniz? İşte Abdullah Gül'den Obama, Merkel , Brown, Sarkozy, Aso'ya dünya liderlerinin maaşları
Yapılan bir araştırmaya göre, dünyanın en çok kazanan siyasi lideri 2.47 milyon ABD Doları’nı bulan maaşı ile Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong..
Dünyanın en çok kazanan liderler listesinde, Singapur Başbakanını, yıllık 516 bin dolarlık maaşla yine bir Uzakdoğu ülkesi olan Hong Kong’un Devlet Başkanı Donald Tsang Yum-Kuen izliyor.

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’nin Başkanı Barack Obama ise bu listede ancak üçüncü sırada kendine yer buluyor. Obama’nın yıllık maaşının 400 bin dolar olduğu belirtiliyor. Listede kimler mi var?

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, Hong Kong Başbakanı Donald Tsang, ABD Başkanı Baracak Obama, İrlanda Başbakanı Brian Cowen, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Gordon Brown, Kanada Devlet Başkanı Stephen Harper, Japonya Dışişleri Bakanı Taro Aso, Avustralya Başbakanı Kevin Rudd ve Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül...

Dünyanın en fazla kazanan devlet adamlarının maaşları ve ülkelerinin özellikleri için tıklayınız!!

www.ekotrent.com

Bu haber toplam 2720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri