Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya bu skandalı konuşuyor!

11.09.2009 01:28
Fransa hükümetinin içişleri Bakanı Brice Hortefeux, Seignosse kentinde toplanan UMP (halk için birlik) partisinin yaz okulunda büyük bir gaf'a imza attı.
Amateur bir kamera tarafından çekilen görüntülerde kendisi ile fotoğraf çektirmek için yanına gelen kuzey Afrika asıllı bir Arap gencini kırmayarak poz veriyor, bu arada kadın bir militan, Arap asıllı vatandaşı içişleri bakanına tanıtırken "tam uyum sağlamış bir vatandaş, şarap içiyor ve domuz yiyiyor" dediği duyuluyor, içişleri Bakanı Brice Hortefeux ise Arap gencin "portreye uymadığını ve bir iki kişilerken sorun olmadığını sorunun "kalabalık oldukları zaman başladığını" söylüyor.

Le Monde gazetesinin internet sitesinde çıkan videoda söylediklerinin cımbızla çekilip çarpıtıldığını söyleyen bakan suçlamaları kabul etmiyor.

Bu arada içişleri bakanının emriyle, Paris Orly havalimanındaki zenci güvenlik görevlilerine "ırkçılık" yaptığı için emekli edilen vali Paul Girot, kendisine "ırkçı" olduğu için yapılan erken emeklilik prosedürünün içişleri Bakanı Brice Hortefeux içinde uygulanmasını istedi, bakan erken emekli olmazsa çok büyük haksızlık olacağını söyleyen vali "Fransız demokrasisi imtahandan geçiyor" dedi.
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri