Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a büyük destek!

29.09.2009 00:26
Başbakan Erdoğan'ın; İran'ın nükleer tesis kurmasına karşı çıkan bazı ülkelere, İsrail'in kullandığı kitle imha silahlarını örnek göstermesi; dünya ülkelerinden büyük destek aldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Türkiye'nin izlediği dış politikanın birçok ülkeyi umutlandırdığını söyledi.

İran'ın ikinci nükleer tesiss açıklaması, G-20 zirvesinde soğuk duş etkisi yaptı, başta ABD olmak üzere bazı ülkeler İran'a karşı diplomasi atağı başlattı. Başbakan Erdoğan'ın konuyla ilgili değerlendirmesi ise bu ülkelerden farklı oldu.

ERDOĞAN: İSRAİL'İ DE MASAYA GETİRİN

Erdoğan, İran'ın iyi niyetli bir adım attığını belirtmiş ve İran'ın nükleer çalışmalarına karşı çıkan ülkelerin; İsrail'in Gazze'de kullandığı kimyasal kitle imha silahlarını neden masaya getirmediğini sordu. Konuşan ülkelerin hepsinin de nükleer silahı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "İsrail Gazze'de fosfor bombaları kullandı. Bunlar da kitle imha silahı. Neden bunlar masada yok. Eğer barış istiyorsak, adaletli olacaksak bunları da tartışalım" diye konuştu.

İPEK: DÜNYA BAŞBAKAN'I TEBRİK ETTİ

Erdoğan'ın bu açıklamasına, Birleşmiş Milletler ve G-20 toplantısına katılan dünya ülkelerinden destek yağdı. AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Haluk İpek, bu destekle ilgili önemli bilgiler verdi. İpek, "Başbakanımızın Birleşmiş Milletler'de yaptığı konuşma toplantıda büyük heyecan uyandırdı. Başta Filistin heyeti olmak üzere birçok ülkenin siyasetçileri, heyetimizi ayrı bir sıcaklık gösterdi. Başbakanımıza selam söyleyen delegasyon üyeleri, Türkiye'nin izlediği dış politikanın kendilerini umutlandırdığı ifade ettiler" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri