Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya ne dedi?

09 Temmuz 2008 / 14:39
İstanbul'daki hain saldırı, dünyanın önde gelen yayın kuruluşları tarafından flaş gelişme koduyla duyurdu!

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde polis ekiplerine düzenlenen silahlı saldırı dünya medyasında son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.

Uluslararası büyük ajanslardan AP, Reuters ve AFP, Türk medyasına dayanarak saldırıyı dünyadaki abonelerine 'Acil gelişme' olarak bildirdi.

AP, saldırıda 3 polis ve 3 saldırganın öldüğünü, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü bildirdi. Ajans, ölenlerin arasında ABD elçiliği personelinden kimse olmadığını kaydetti. Reuters da İstanbul'da 2003 yılından bu yana meydana gelen terörist saldırıların yer aldığı bir kronoloji yayınladı.

BBC "son dakika" olarak duyurduğu çatışma haberinde, İstanbul'daki Amerikan Konsolosluğu'na saldırı yapıldığını duyurdu. En az üç polis memurunun hayatını kaybettiğini ifade eden BBC, olayın konsolosluğun hemen yakınında geliştiğini ve polise ateş açılarak meydana geldiğini yazdı.

BBC internet sitesinden verdiği haberde, İstanbul'da olayın meydana geldiği bölgede bulunanlardan da bir bilgileri varsa BBC'ye ulaştırmalarını istedi.

CNN International'ın da yaşanan çatışmayı "son dakika" gelişmesi olarak duyurdu. CNN internet sitesinden verdiği haberde, ikisi polis olmak üzere dört kişinin Amerika Konsolosluğu yakınında yaşanan çatışmada öldüğünü yazdı.

Çin'in resmi Xinhua ajansı da, Türk medyasına dayandırdığı ve son dakika olarak geçtiği ilk haberinde, bir araçtan açılan silah sonucu çıkan çatışmada 2 polisin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığını duyurdu.
Kaynak:
Bu haber toplam 738 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri