Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın En Eski Sporuna Sponsor Aranıyor

10 Haziran 2008 / 11:23
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin uluslararası boyutta tanıtılması gerektiğini, bunun içinde sponsor aradıklarını belirtti.
Edirne Belediyesi Başkan Vekili Namık Kemal Döleneken, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin uluslararası boyutta tanıtılması gerektiğini, bunun içinde sponsor aradıklarını belirtti.

Döleneken, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne sponsor arayışlarını sürdürdüklerini bildirdi.

Belediye imkanlarıyla Kırkpınar'ı en güzel şekilde düzenlemeye devam edeceklerini ifade eden Döleneken, şunları söyledi:

"Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin uluslararası boyutta tanıtılması gerekir. Bu nedenle Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri Haftası'nın daha profesyonelce organize edilmesi için sponsorlara ihtiyaç var. Bu konuda bazı büyük şirketlerle görüştük. Fakat şu ana kadar bir sonuç elde edemedik. Yerel imkanlarla düzenlediğimiz güreşler dünyada yeterince yankı bulmuyor. Oysa ki, ata sporu yağlı güreş dünyanın en eski sporlarından biridir. Kırkpınar'ı daha popüler hale getirmek zorundayız."

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri, Edirne'de, 30 Haziran-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 15166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri