Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyaya mesaj

09.08.2009 07:56
El Zeydi'den Vakit aracılığı ile dünyaya mesaj
Amerika eski Başkanı George W. Bush'a ayakkabı fırlatmasından sonra direnişin sembolü haline gelen Iraklı gazeteci Muntazır El-Zeydi, 3 yıllık hapis cezasına çarptırılmıştı. El-Zeydi tutuklu bulunduğu Irak zindanından Vakit gazetesi aracılığıyla dünyaya seslendi. El-Zeydi kendi el yazısıyla kaleme aldığı mektubunu kardeşi aracılığıyla muhabirimiz Samet Doğan'a gönderdi.


SAMET DOĞAN'ın haberi...

BU EYLEMİ SİZİN ADINIZA YAPTIM
Yaptığı eylemden dolayı Irak zindanında ağır işkencelere maruz kalan El-Zeydi “Ben de sizin evladınızım” diyerek bütün dünyaya ve Türk halkına selamlarını gönderdi. Dünyadaki bütün kötülerin ve işgalcilerin yine bu tavırla karşılaşacaklarını bilmeleri gerektiğini vurgulayan El-Zeydi mektubunda “Bu yaptığım eylemi sizin adınıza yaptım” diyerek kendi ülkesine ve işgal altında kalan ülkelere duyarsız kalmayan insanlara Vakit gazetesi aracılığıyla teşekkür etti.

“Bu mektubum, güven içinde yaşayan vatanlara yabancıların girmesinin ne anlama geldiğini bilenlere” diyen El-Zeydi'nin imzasını taşıyan mektubun tam metni ise şöyle:
“Arap toprağı ülkem Irak'taki ve güven içinde yaşayan vatanlara yabancıların girmesinin ne anlama geldiğini bilen dünyadaki tüm şerefli insanlara... Karanlık zindanların derinliklerinden sizlere onurlu tavrınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizler gerçekten benim ailemsiniz. Sizler bu toprakların özgür insanlarısınız. Ben de sizin evladınızım. Bu yaptığımı sizin adınıza yaptım ki ülkeleri işgal etmek isteyenler ve kötüler, tamahkarların sonunun benim tavrım gibi bir tavırla karşılaşmak olduğunu bilsinler.”

Muntazır El-Zeydi

VAKİT
Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri