Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DYP'den Doğan'a Destek Geldi

08 Eylül 2008 / 11:15
DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Doğan Grubu'nu yok etmeye çalıştığını söyledi.
DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın sokaktaki sade vatandaştan yargıya kadar herkesle kavgaya girdiğini, şimdi de medyaya meydan savaşı açtığını ifade etti. “Görülüyor ki Başbakan adım adım dikta yolunda ilerlemektedir” diyen Özaçıkgöz, Erdoğan'ın medyayı kendisine bağlamak istediğini kaydetti. Medya şirketlerinin işlemiş oldukları suçlar varsa haklarında takibat açılmasının gerekli olduğunu belirten Özaçıkgöz, Erdoğan'ın Alman savcının hazırladığı iddianamenin haber haline getirilmesini eleştirmesinde kötü niyet olduğunu savundu.

Özaçıkgöz, "Ergenekon olayında ve diğer operasyonlarda, görevli-emekli, asker-politika-sivil ayrımı yapılmadan ismi geçenlerin tamamının üzerine gidilirken bu olayda niye herkesin üzerine gidilmesin. Sayın Başbakan ve bu konu ile ilgili sanıklar kanunlardan bağımsız mı? Onlar hakkında soruşturma yapılmaz mı? Onlar hakkında medyada iddialar yansıtılmaz mı?" diye sordu.
Şu andaki polemiklerde zamanlamanın da çok ilginç olduğunu belirten Özaçıkgöz, şöyle dedi:


"Ayrıca polemiklerin başlatılma konusu da ilginçtir. Yetkili Alman Federal Mahkemelerinin başlattığı bir davada Başbakan'ın ismi geçince, Başbakan olayın üzerine gideceğine, adının kötü niyetli kullanımı söz konusu ise üzerine gidip, söz verdiği gibi yolsuzluğu engelleyeceğine, sırf adı geçti diye ve bunu duyurdu diye bir medya gurubuna adeta savaş açmıştır. Ortada Şantaj iddiaları da var.

Şu ana kadar AK Partiye oy veren ve AK Partiye oy vermeyi düşünen vatandaşlarımızın dahi rahatsız olduğunu düşünüyorum. Bu denli diktalığı düşünen ve eleştirilere bu denli sinirlenen, tahammülsüz Başbakanı AK Parti kadrolarının dahi sindiremeyeceği açıktır ve eğer iddialar doğru ise Başbakanın tabiri caizse karizması çizilmiştir.”

Kaynak:
Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri