Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'e-Okul' çöktü! Karneler yarın verilemiyor

21.01.2010 22:18
Milli Eğitim Bakanlığı sorunun çözüldüğü bildirmişti. Fakat e-Okul sistemi saat 20:40 itibariyle cevap vermiyor!
Milli Eğitim Bakanlığı ''e-okul sisteminin, saat 11.00 itibariyle yeniden hizmet vermeye başladığını'' bildirmişti. Ancak aşırı yığılma nedeniyle sistem yeniden devre dışı kaldı. Saat 20:40 itibariyle sisteme giriş yapılamıyor.

Öğretmenlerden gelen yüzlerce yorum ve mailde karnelerin henüz hazır olmadığı ve çıktıların alınmadığı belirtilerek sorunun giderilmemesi durumunda yarın karne dağıtımında sıkıntı yaşanacağı bildirildi.

KONU İLE İLGİLİ AKŞAM SAATLERİNDE MEB'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDEYDİ:

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bazı internet siteleri ve TV kanallarında 'e-okul sisteminin çökmesinden dolayı karnelerin dağıtılmayacağına' ilişkin çeşitli haberlerin yer aldığını belirtildi.
Açıklamada şunlara yer verildi:

''2007-2008 eğitim-öğretim yılından itibaren ilk ve orta öğretim öğrencilerinin bütün iş ve işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışından büyük bir kitleyi ilgilendiren e-okul sistemi ülkemizin en büyük e-delet projelerinden biridir. Şimdiye kadar sistem üzerinden milyonlarca rapor üretilmiş ve karne verilmiştir.

2009-2010 eğitim-öğretim yılı birinci yarı yılı süreci içerisinde de yaklaşık 15 milyon öğrenciye ait not ve çeşitli bilgiler sisteme girilmiş, sisteme ait sunumlar yüksek düzey performansta çalışmıştır. Ancak 20 Ocak 2010 Çarşamba günü saat 17.00 itibariyle teknik düzeyde bir sorunla karşılaşılmıştır.''

e-okul sisteminin, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün çalışmaları sonrasında bugün saat 11.00 itibariyle yeniden hizmet vermeye başladığı bildirilen açıklamada, ''e-okul sisteminin hacklendiği, sistemin çöktüğü ve karnelerin verilmeyeceğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı'' belirtildi.
Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri