Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ebulfeyz Elçibeyin Ailesi İstemedi

10 Haziran 2008 / 23:13
Bakü'de medeniyetler arası diyalogda kadınların rolü konusunda uluslararası konferans başladı.
Habername.com Özel

Nigar Almangızı BAKÜ'den bildiriyor.

Bir numaralı liderler Bakü”de buluştu

Bugün Bakü'de “Medeniyetler arası diyaloqda dünya kadınlarının rolü” konusunda uluslararası konferans başladı. İki gün devam edecek konferansda kadınların cereyan eden olaylarda, savaşların durdurulması ve medeniyetler arası diyaloqda etkileri konuları tartışılacak. Konferansta eğitim ve uluslararası basın konuları da ele alınacak.

Edindiğimiz bilgilere göre, değişik devletlerden olan first lediler oturuma katılacaklar. Bunlar Polonya, Litvanya, Anqola, Güney Afrika Cumhurbaşkanı, Türkiye Başbakanı, Texas Valisinin hanımi və Rusya'dan olan Svetlana Orlova'dır. Forum Azerbaycan Cumhurbaskani sayin Ilham Aliyevin hanımı, Haydar Eliyev fondunun baskani Mehriban Aliyeva'nın isteği ile kurulmuştur.Ebülfez Elçibey'in Ailesi Itiraz etti

Bugünlerde ABMM milletvekili Fezail Qazanfaroğlu Ebülfez Elçibey'in ailesine Cumhurbaşkanı maşı verilmesini istemişti. Qazanfaroğlu hükumetin bu teklife çok sıcak baktığını ve konuyla ilgili çalışmaların başlatılacağını da bildirilmişti. Ama Ebülfez Elçibey'in ailesi buna itiraz etti ve bu nedenle de öneri uygulanmadan durduruldu.

Ebülfez Elçibey'in damadı Aqil Semedbeyli habername.com'a şunu da bildirmiştir ki, Fezail Gazanfaroğlu hükumetten bazı kesimlerle konuştuktan sonra onların evine gelmiş ve bu önerisini hükumet adına bildirmiştir. O bizim aileye Cumhurbaşkanı maaşı verilmesini teklif olarak sundu. Ama Ebülfez Elçibey'in hanımı, oğlu ve kızı buna itiraz ederek onların ekmek parası için değil, Elçibey'in hak ve hukukları için mücadele ettiklerini söylemişler. Onlar önce Eski Cumhurbaşkanı statüsünün geri verilmesini ve ondan doğan işlerin yerine getirilmesini istemekteler.

Aqil Semedbeyli onu da söylemiştir ki, Elçibey'in ailesi bu konuda geri adım atmayacaklarını, hayatını Azerbaycan'ın özgürlüğüne, bağamsızlığına adayan ve halk tarafından seçilmiş olan bir Cumhurbaşkanının haklarını tanımamak aslında bir zulumdur.
Kaynak:
Bu haber toplam 10696 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri