Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BUYRUN HAYIR ÇARŞISINA!

26.04.2010 00:45
Edirne Mimar Sinan Vakfı'nın vakıf çalışmalarına destek amacıyla her yıl ilkbaharda düzenlediği kermes bu yıl da 28 Nisan 2010 Çarşamba günü başlıyor.

Edirne Mimar Sinan Vakfı'nın vakıf çalışmalarına destek amacıyla her yıl ilkbaharda düzenlediği kermes bu yıl da 28 Nisan 2010 Çarşamba günü başlıyor. Vakıf bünyesinde faaliyet gösteren Serhatlı Hanımlar Grubu’nun gayretleriyle düzenlenen ve 07 Mayıs’a kadar on gün boyunca sürecek kermes, Selimiye Camii yanında bulunan Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

kermes_16_05_027.jpg

 

Edirne Mimar Sinan Vakfı başkanı Fatih Erel konuyla ilgili yaptığı açıklamada vakıf çalışmalarının gönüllülük esasına dayandığını vurgulayarak “ Edirne Mimar Sinan Vakfı olarak, vakfın kurulduğu 1987 yılından bu yana Edirne’nin kültürel hayatına büyük katkılar sağlayan konferanslar, paneller, açık oturumlar toplantılar düzenledik ve yeni programlar yapmaya devam ediyoruz. Her yıl yüksek öğrenim öğrencilerine burslar veriyoruz.. Fakir ailelere gıda ve yakacak yardımlarında bulunuyoruz Yaz aylarında 12-15 yaş aralığındaki öğrencilere altı haftalık yaz kursları düzenliyoruz. Bu kurslara yurtdışından da katılımlar olmaktadır. Ramazan aylarında yurtiçinden ve yurtdışından gelen misafirlerimize iftarlar veriyoruz. Bütün bu faaliyetlerimizi bize yapılan bağışlar ve vakfımızı seven hanım kardeşlerimizin düzenledikleri el emeği göz nuru ürünleri kermeslerle sağlamaktayız. Edirneli hemşehrilerimizi 28 Nisanda başlayacak kermesimize bekliyoruz. ” dedi.

 

Her gün 10.00 ila 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak olan kermeste, mantı, gözleme, tatlı çeşitleri gibi el ürünü gıdaların yanı sıra el sanatlarından kırtasiyeye, süs ve hediyelik eşyalardan çocuk giyimine kadar çok çeşitli ürünler vakıf yararına satışa çıkarılacak.


 

Kaynak:
Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri