Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Edirne'de Başkan Sedefçi bayramı

10 Temmuz 2008 / 01:03
100 bin YTL vererek kefaletle tahliye olan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin cezaevi çıkışında vatandaşlar sevinç gösterilerinde bulundu.
Sedefçi'yi, Edirne Kapalı Cezaevi çıkışında CHP Edirne milletvekilleri Rasim Çakır, Bilgin Paçarız, partililer ve çok sayıda vatandaş karşılayarak, sevinç gösterisinde bulundu.

Sedefçi, burada yaptığı konuşmada, 4 ay önce ''talihsiz bir şekilde'' gözaltına alındığını belirtti.

Hukukun üstünlüğüne her zaman inandığını ifade eden Sedefçi, şunları söyledi:

''Her zaman Türk Adaleti'ne güvendim ve sonuçta özgürüm. Edirne Emniyeti'ne çok teşekkür ederim. Bana çok iyi davrandılar. Adalet, doğruları buldu ve bizim özgürlüğümüze kavuşmamıza izin verdi. Edirne'yi, sizleri çok seviyorum.''

Belediye Başkan Vekili Namık Kemal Döleneken ise operasyonların Edirne'de üst üste geldiğini belirterek, ''Bugün Edirne'de bir dönüm noktası. Edirne'yi bu hale getiren ve operasyonların başlamasına sebep olan bir olay var. O da Edirne Belediyesi arsasının satılması olayıdır. O olaydan sonra düğmeye basıldı ve operasyonlar olmaya başladı. Bu bir siyasi olaydır. Her zaman söylüyoruz'' diye konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Rasim Çakır, Sedefçi'nin Edirne'nin ''efsane'' belediye başkanı olduğunu söyledi.

Sedefçi'nin kefalet bedeli olan 100 bin YTL'nin herkesin yardımıyla toplandığını belirten Çakır, '' Allah herkese böyle bir şey nasip etsin. Sokaktaki vatandaş cebinden, caddedeki esnaf kasasından parasını alarak getirip verdi. Bu şekilde parayı toplamış olduk. Edirneli Sedefçi'yi, Sedefçi'de Edirne'yi çok seviyor'' dedi.

Daha sonra Başkan Sedefçi, davul zurna eşliğinde Çarşı merkezinde tur attı.


Kaynak:
Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri