Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Protestoya da Avrupa Standardı

07.01.2010 19:41
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, katıldığı bir konferansta öğrenciler tarafından protesto edildi. Öğrencilerin salondan çıkartılması sırasında arbede yaşanırken Bağış 'Size 2 dakika veriyorum' dedi.

Bağış, Bahçeşehir Üniversitesi'nde protestocu öğrencilere, "Size protesto için Avrupa Birliği standartlarında 2 dakika süre veriyorum" dedi.

Egemen Bağış, "Hükümet ve Bürokrasinin Yeni Avrupa Birliği İradesi ve Avrupa Birliği Ülkelerinin Türkiye'nin Üyelik Perspektifine Bakışları" konulu konferans vermek üzere Bahçeşehir Üniversitesi'ne geldi. Konferans öncesi, olası bir protesto nedeniyle öğrencilerin arasında güvenlik görevlileri oturtuldu. Egemen Bağış'ın konferans salonuna girmesi ile birlikte yaklaşık 20 kişilik bir öğrenci grubu ayağa kalktı. Öğrenciler "AB yalanı ile gelip bizi kandıramazsınız" diye bağırıp, alkışlarla Bağış'ı protesto etti. Polis ve güvenlik görevlileri, öğrencileri sakinleştirmekte güçlük çekti. Bu sırada Egemen Bağış, öğrencilere dönerek, "Size protesto için AB standartlarında 2 dakika süre veriyorum. Ama birazdan konuşmama devam edeceğim" dedi.

Ancak öğrenciler protestolarını devam ettirince güvenlik görevlileri ve polisler olaya müdahale etti. Öğrencilerin salondan çıkartılması sırasında zaman zaman arbede yaşandı. Bağış, protesto sonrası konuşmasını yaptı.

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri