Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eğin'den Yıldız Tilbe'ye ağır eleştiri

06 Ocak 2009 / 13:13
Yıldız Tilbe, televizyon ekranlarında ve canlı yayında Gazze'de yüzlerce sivili öldüren İsrail'e beddua yağdırdı. Oray Eğin, Yıldız Tilbe'ye ağır biçimde yüklendi.
Akşam Gazetesi yazarı Oray Eğin, bir TV programında, Gazze'de hayatını kaybeden siviller nedeniyle İsrail'e 'beddua eden' Yıldız Tilbe'yi insanları Yahudi karşıtlığını körüklemekle suçladı.

YILDIZ TİLBE'DEN UTANIYORUM
Gündüz kuşağı televizyon programlarında siyasi propaganda yaptığı için...
Bir ülke halkına ve devletine bela okuduğu için... Kendisini o ucuz dilin tutsaklığından kurtaramadığı için... Dünyada her an yükselmeye hazır bekleyen Anti-Semitizm'e katkıda bulunduğu için... Bugüne kadar hiçbir politik çıkış yapmayıp, şimdi yükselen 'İsrail karşıtlığı' kampanyasından medet umduğu için... Allah, cehennem, ölüm gibi yükü ağır kelimeleri bu kadar basit telaffuz edebildiği için... Yaptığının ne kadar tehlikeli olduğunu bilmediği için... Provokasyon yaptığı, halkı galeyana getirdiği, sorumsuz davrandığı için... Ona alkış tutan savaşçılar ordusundan... Bu cahil cesaretinden, bu savaşçı dilden, bu işlerin Yıldız Tilbe'ye kalmasından utanıyorum. Cehalet ilk yok edilmesi gereken düşmandır.

Oray Eğin Akşam
Kaynak:
Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri