Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hedef Yüzde 40 Üye Artışı

02.12.2010 20:08
Eğitim Bir Sen Muğla Şubemsi, 2. Olağan Kongresi’ni Muğla Öğretmenevi’nde yaptı. İl Milli Eğitim Şube müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yönetici ve üyelerin katıldığı kongrede seçime tek liste halinde gidildi.

Şubemiz, 2. Olağan Kongresi’ni Muğla Öğretmenevi’nde yaptı. İl Milli Eğitim Şube müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yönetici ve üyelerimizin katıldığı kongrede seçime tek liste halinde gidildi.

Kongrenin açılışında konuşan Şube Başkanımız Sabahattin Akkır, “Eğitim-Bir-Sen Muğla’da ilk olarak 2002 yılında Mehmet Mersin tarafından kurulmuş ve o tarihten bugüne kadar sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmiştir. Sendikamızın kuruluş ve teşkilatlanma aşamasında birtakım sıkıntılar yaşanmıştır. Ancak bu yolda mücadeleye ihlas ve samimiyetle devam eden arkadaşlarımız sayesinde bugüne geldik. Yeni bir heyecanla yolumuza devam ediyoruz ” dedi.

Sendikayı, hak arayan bir kurum olmanın yanında aydınlatan bir kültür hareketi olarak gördüklerini kaydeden Akkır, “Yalnız kendimize değil, bütün topluma refah ve özgürlük sağlamak ve kim olursa olsun mazlumun yanında olmak, haksızlığa karşı çıkmak için sendika diyoruz. Sendikalı olmak, her şeyden önce yalnızlıktan kurtulmak demektir. Üye olunan sendikanın 150 bin kişilik gücünü yanına almak demektir. Her şeyden önemlisi, dostluğumuzu ve kardeşliğimizi paylaşıyoruz. Sendikayı, hak arayan bir kurum olmanın yanında aydınlatan bir kültür hareketi olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

“Üyelerimizin bir şeye dikkatini çekmek istiyorum. 11 Kasım 2007 tarihinde 1. Olağan Kongre’yle Şube Başkanı olduğumda, üye sayımız 400 idi; 2008 yılı Mayıs ayında 460, 2009 yılı Mayıs ayında 552, 2010 Mayıs ayında 622’ye çıktı. Kasım 2010 itibariyle üye sayımız 800’dür” diyen Akkır, genellikle Mart ve Nisan aylarında olan üye artışını şimdiden yakalamış bulunduklarını belirterek, “Hedefimiz yüzde 40 üye artışı sağlamaktır. Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Akkır, sözlerini şöyle tamamladı: “Öncelikle üyelerimize, sendikamıza ve evrensel değerlerimize sahip çıkacağız. İlçe yönetimlerini sık sık ziyaret edeceğiz. En kısa sürede memurlarımızı, şeflerimizi ve hizmetlilerimizi bir araya getirerek programlar yapacağız. Yönetim ve üyelerimizden gelecek her türlü teklife katkı sağlayacağız. Sizlerden aldığımız güçle, dualarla eğitim çalışanlarının gönlünü fethedeceğiz.”

Tek listeyle gidilen seçim sonucuna göre, Sabahattin Akkır başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Mustafa Karadağ, Osman Tavas, Ahmet Seydi Üğe, Hasan Çoban, Talip Yılmaz, Halil İbrahim Özdemir.

 

201012012709_mugla.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 14586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri