Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekonomi masaya yatırıldı

13 Mayıs 2008 / 09:19
Bakanlar Kurulu'nda ekonomi mercek altında.

Başbakan Erdoğan başkanlığında yaklaşık 9 saat süren Bakanlar Kurulu'nda küresel krizin Türkiye ekonomisine etkileri masaya yatırıldı. Hükümet Sözcüsü Çiçek toplantı sonrası,"Karamsarlığa yer yoktur" dedi.

Bakanlar Kurulu, son günlerde dünya ekonomilerinde yaşanan krizin Türkiye ekonomisine etkilerini masaya yatırdı. Yaklaşık 9 saat süren toplantıda Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ekonomi, enflasyon hedefleri konusunda bilgi verdi. Yılmaz, daha önce basına yansıyan uyarılarını da toplantıda dile getirdi. Toplantıdan sonra açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, dünyada yaşanan ekonomik krizin etkisiyle bir sürecin yaşandığını, ancak bu sürecin soğukkanlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini belirterek, "Karamsarlığa yer yoktur" dedi.

MALİ POLİTİKALAR SÜRDÜRÜLECEK

Merkez Bankası'nın yılda iki kez hükümete bilgi verdiğini hatırlatan Çiçek, "Türkiye 5-6 yıldır yaptıklarıyla küresel krizden en az etkilenen ülkelerden biri olmuştur. Süreç soğukkanlı bir şekilde sürdürülmelidir. Ekonomik ve mali politikalar sürdürülecektir. Karamsarlığa yer yoktur. Gelişmeler mercek altına tutulacaktır" dedi. AK Parti hakkında açılan kapatma davasının ekonomiye etkisiyle ilgili bir soruya Çiçek, 'Ekonomik istikrar, siyasi istikrarla beraber olmadığı zaman bir kısım olumsuz etkilenmelerin olduğunu hepimiz biliyoruz' cevabını verdi.

Terörle mücadele çok yönlü sürüyor

Başbakan Yardımcısı Çiçek, Türkiye'nin son zamanlarda hiç görülmedik tarzda terörle mücadele konusunda önemli başarılar elde ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Bu iş nereye kadar gidiyorsa oraya kadar gitme noktasında. Dolayısıyla şu an, sizin tarafınızdan bilinse de bilinmesede çok yönlü olarak terörle mücadele konusunda Türkiye'nin devlet ve hükümet olarak yaptığımız çalışmalar var. Başta komşu ülkeler olmak üzere terörle mücadele konusunda işbirliği yapılabilecek kim varsa işbirliği yapmaya çalışıyoruz."

Kaynak:
Bu haber toplam 776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri